Stefan Sing & Cristiana Casadio "Tangram" CYRKULACJE - spektakl mistrzowski

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 20 zł


Spektakl Mistrzowski w ramach Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego CYRKULACJE.

Czas trwania: 1 godz.

Po spektaklu odbedzie się spotkanie z twórcami.

Ona traktuje go ozięble. On ją odpycha. A jednak oboje woleliby raczej spotkać się w namiętnym uścisku. Miłość jest jednocześnie niebem i piekłem.
Złożony, zmysłowy i zuchwale innowacyjny, "Tangram" przesuwa granice tańca, nowego cyrku i teatru fizycznego. Stworzony i wykonany przez uznaną tancerkę baletową Cristianę Casadio i światowej klasy artystę cyrkowego, Stefana Singa, "Tangram" ujmująco opisuje międzyludzkie relacje.
O ile kiedyś pointy pozostawały przy drążku baletowym, a żonglerskie piłki nie wykraczały poza cyrkową arenę, teraz razem dziko biegną po teatralnej scenie. Casadio i Sing tchnęli nowe życie w swoje formy sztuki, wspólnie opowiadając historię o miłości, odrzuceniu, a przede wszystkim władzy.

 

[Na zdjęciu kobieta i mężczyzna ubrani na czarno. Mężczyzna prawą, ugiętą w kolanie nogę wysuwa do przodu i opiera na niej dłonie, a na jego lewej wysuniętej do tyłu łydce opiera się ciężarem całego tułowia kobieta dotykająca podłoża jedynie czubkami palców u stóp w baletkach. Kobieta unosi się nad rzędem białych piłek. Podłoże i tło czarne.]

 

Dofinansowano za środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".
           

 

fot. Ilaria Costanzo

Stefan Sing & Cristiana Casadio "Tangram" CYRKULACJE - spektakl mistrzowski

  • fot. Ilaria Costanzo