KONCERT ODWOŁANY / Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z przyczyn niezależnych od organizatora koncert Marcina Januszkiewicza „Perfect Lady Pank” zaplanowany na 21 maja został ODWOŁANY.

- Środki za bilety zakupione w systemie on-line zostaną Państwu automatycznie zwrócone na konto, z którego została pobrana należność, bez konieczności wysłania maila do Teatru.
- Zwrot należności za bilety zakupione w kasie Teatru odbędzie się za pośrednictwem poczty email (adres: info@teatrstary.eu). Do informacji o numerze konta należy załączyć skan lub zdjęcie biletu z widocznym numerem znajdującym się przy kodzie kreskowym.
Zwroty przyjmujemy do 31 maja 2021r.Marcin Januszkiewicz - śpiew
Jacek Kita – piano
Łukasz Czekała – skrzypce
Piotr Domagalski - gitara basowa
Jakub Szydło – perkusja

Aktor dramatyczny i musicalowy (wsławiony między innymi kreacją w przedstawieniu „Thrill Me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym – premiera 2020), jest też popularny jako wokalista z kręgu piosenki autorskiej. Jego debiutancki album solowy „Osiecka po męsku” (2017) zawierał nowatorskie interpretacje piosenek z tekstami poetki, zaś w nowym programie Marcin Januszkiewicz sięga po utwory z repertuaru kultowych zespołów lat 80. Czy piosenki Lady Pank i Perfectu przemówią do współczesnego słuchacza? Młody artysta potrafi przekonać do własnego punktu widzenia.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Mamy w kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże „T” nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd i koncertem "Perfect Lady Pank" spróbuje przekonać do niego sceptyków. Lub choćby tych niezdecydowanych, tych z szarej strefy "nie mam zdania".

Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie "Osiecka po męsku" Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze - swoim punktem widzenia.

Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega od rzeczywistości lat 80-tych? Ile w nas prawdy a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania.

Posłuchaj:
teledysk Marcina Januszkiewicza "Idź precz!"
teledysk Marcina Januszkiewicza "Mniej niż zero"


[Ujęcie sceny, na której znajduje się zespół muzyczny. Na pierwszym planie wokalista przy mikrofonie umieszczonym na statywie. Jest ubrany w ciemne spodnie, koszulkę w szerokie biało-zielone pasy i skórzaną kurtkę. Za nim dwóch muzyków, z których jeden jest przysłonięty przez wokalistę, drugi stoi przy keyboardzie. Scena oświetlona na czerwono. W tle wizualizacje, u góry równomiernie rozłożone okrągłe reflektory.]

fot. Tomasz Zawadzki ArtKombinat

KONCERT ODWOŁANY / Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

  • fot. Tomasz Zawadzki ArtKombinat