Bitwa o literaturę. Świecie nasz! / SPOTKANIE ONLINE

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wydarzenie transmitowane online na stronie oraz na Facebooku Teatru Starego

Gość: Wojciech Jagielski
Prowadzący: Michał Nogaś

Od kilku dekad uważnie przygląda się światu - jako reporter, pisarz, felietonista. Był korespondentem wojennym, naocznym świadkiem ważnych zmian politycznych, rozmawiał z dowódcami, przywódcami i tymi, których życie - w wyniku zbrojnych konfliktów - uległo całkowitej zmianie. Dziś, gdy po latach spędzonych na froncie, w bombardowanych miastach, wśród partyzantów w górach Afganistanu czy afrykańskiej dżungli, prowadzi mocno stacjonarny tryb życia, nadal wyjaśnia zagadki i najciekawsze zjawiska współczesności. Niedawno ukazał się zbiór jego tekstów publikowanych na łamach "Tygodnika Powszechnego": "Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia".
O tym, co przyniósł nam rok 2020, a co może przynieść 2021, o wydarzeniach, które być może nie trafiają na pierwsze strony gazet, ale mogą mieć realny wpływ na przyszłość globu i o ciekawości tego, co odległe, Michał Nogaś porozmawia 26 stycznia w ramach "Bitwy o literaturę" z Wojciechem Jagielskim, autorem - między innymi - "Modlitwy o deszcz", "Nocnych wędrowców", "Wypalania traw" czy "Wszystkich wojen Lary".
Michał Nogaś

Wojciech Jagielski - Dziennikarz, reporter, pisarz, współpracujący z PAP 1986-91, Gazetą Wyborczą 1991-2012, PAP 2012-2017. Obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym. Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.


[Mężczyzna w ujęciu popiersiowym. Ma krótkie, brązowe włosy i wąsy oraz okulary w cienkich, jasnych oprawkach. Jest ubrany w koszulę w kratkę i czarną marynarkę. Tło ciemnobordowe.]

fot. Rafał Oleksiewicz

Bitwa o literaturę. Świecie nasz! / SPOTKANIE ONLINE

  • fot. Rafał Oleksiewicz