Bitwa o kulturę. 60 lat Beatlemanii

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

Prowadzący: Łukasz Drewniak
Goście: Tomasz Zeliszewski, Andrzej Jakubecki

Opowieść o słynnej Czwórce, o tym kim są starzy i nowi fani, jak wygląda życie zespołu „po śmierci”. McCartney wydał nową płytę, Ringo ciągle nagrywa nowe kawałki, choć mają razem 160 lat. Pamiętamy o Harrisonie, wydany w grudniu 2020 w 40 rocznicę śmierci nowy “The best of” przypominał niezwykłą klasę solowej kariery Johna Lennona. Powspominajmy, posłuchajmy muzyki, zastanówmy się nad fenomenem The Beatles.
Łukasz Drewniak


Tomasz Zeliszewski (ur. w 1955 r. w Tarnowie) - Karierę perkusisty rozpoczynał w miejscowych zespołach Va Banque i Bałtowie. W Budce Suflera (i Lublinie) od marca 1975 r. Obok Romualda Lipki jedyny muzyk, który zagrał na wszystkich studyjnych i koncertowych albumach zespołu. Znany z fantazyjnej gry na bębnach i szczerych do bólu tekstów, którymi zadebiutował na albumie "Czas czekania, czas olśnienia" (a później m.in. autor wszystkich tekstów na płycie "Noc" oraz słów do przebojowego "Jeden raz"). Od początku lat 90. menadżer Budki i niestrudzony inicjator wszelkich projektów wydawniczych dokumentujących historię i dorobek zespołu. Prywatnie zapalony audiofil.

Andrzej Jakubecki - Kierownik Katedry Postępowania cywilnego oraz zastępca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych UMCS; prezes zarządu Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych z siedzibą w Krakowie, zastępca przewodniczącego Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej, w latach 2003- 2015 członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.[Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz i ramiona uśmiechniętego mężczyzny w okularach, z delikatnym zarostem. Jest ubrany w czarną koszulkę i marynarkę w kratę. Tło czarne.]

fot. Dorota Awiorko

Bitwa o kulturę. 60 lat Beatlemanii

  • fot. Dorota Awiorko