Kino w Teatrze Starym "Każdy ma swoje lato"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Każdy ma swoje lato"
Polska 2020
kolor, 77 min
reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
scenariusz: Tomasz Jurkiewicz, Piotr Janusz
zdjęcia: Weronika Bilska
muzyka: Szymon Wysocki
obsada: Nicolas Przygoda (Mirek), Anita Poddębniak (Stanisława, matka Mirka), Maciej Grzybowski (Ksawery, dziadek Mirka), Sandra Drzymalska (Agata), Tadeusz Łomnicki (Arek), Alina Chechelska (Becia), Wojciech Gałziński (proboszcz), Marcin Kobierski (ksiądz Jacek), Michał Świtała (dróżnik), Wiesław Kupczak (kierownik)

Leniwe lato w niewielkim mieście. Mirek ma siedemnaście lat i po raz pierwszy jest zakochany. Wykorzystuje demencję dziadka, żeby zbliżyć się do Agaty, która przyjechała gotować na oazie. Matkę Mirka, organistkę, szokuje styl bycia dziewczyny, ale i ją poruszy jej buntownicza energia.
Zrealizowany w ramach mikrobudżetu debiut fabularny znanego dokumentalisty to subtelna, pełna ciepła i nostalgii, ale i goryczy niespełnień opowieść o wchodzeniu w życie z bagażem rodzinnych doświadczeń. Świetną rolę stworzyła tu nie tylko nagradzana Sandra Drzymalska, ale znakomita Anita Poddębniak jako dojrzała kobieta podejmująca być może ostatnią próbę uszczknięcia z życia odrobiny radości.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
FPFF Gdynia 2020: wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych dla Sandry Drzymalskiej
Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2021: nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię (za szczerość), nagroda za zdjęcia (za prawdę), za muzykę (za subtelność)
MFF Tofifest, Toruń 2021: Złoty Anioł w konkursie From Poland

[Zdjęcie trzech osób w ujęciu z profilu. Wszyscy mają poważne miny. Młoda kobieta leży na ziemi, unosi głowę i opiera się na łokciach, jest zwrócona nogami w prawą stronę zdjęcia. Jest ubrana w bluzkę w biało-niebieskie poprzeczne pasy i dżinsowe ogrodniczki. Przy niej, po jej przeciwnych stronach siedzi dwóch mężczyzn, zwróconych w jej stronę. Na pierwszym planie młody mężczyzna w krótkich błękitnych spodniach i granatowo-szarej bluzie z długimi rękawami. Jedno kolano ma przyciągnięte do klatki piersiowej i obejmuje je ramionami. Za kobietą znajduje się starszy, siwowłosy mężczyzna z krzaczastymi brwiami. Jest ubrany w beżową koszulkę z szarym kołnierzykiem. W tle łąka z wysoką trawą.]

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Każdy ma swoje lato"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora