Siesta w drodze: Silvana Peres

SPEKTAKL MUZYCZNY

Bilety: VIP – 120zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł


„Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy, wracających z dalekich wypraw. Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. Gdy zapożycza motywy z brazylijskich samb, angolańskich semb, kabowerdyjskich morn a nawet rusza do upojnego tańca z argentyńskim tangiem. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej.
W sztuce fado doskonaliła się w gronie mistrzów z kamiennej tawerny Casa de Linhares w starej Alfamie, ale z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego. Jej pierwsza płyta Fado no Pe czerpie pełnymi garściami ze skarbnicy zmysłowych rytmów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości, że fado może być także muzyką szczęśliwą, straci je podczas koncertów Silvany Peres".
Marcin Kydryński

Utwór SIlvany Peres pt. "Saudades do Brasil em Portugal" znajdzie się na kolejnej siedemnastej już płycie z kultowej serii Siesta, której twórcą jest Marcin Kydryński. Płyta ta ukaże się we wrześniu 2021 nakładem Universal Music Polska.

Silvana Peres Live
https://www.youtube.com/watch?v=9ClW1re2ja4

Silvana Peres - Saudades do Brasil em Portugal (zajawka)
https://www.youtube.com/watch?v=dK9saSE2xBk

fot. materiały promocyjne

Siesta w drodze: Silvana Peres

  • fot. materiały promocyjne