THE MET: LIVE IN HD Jules Massenet "Kopciuszek"

Bilety: normalne: 60 PLN, ulgowe: 50 PLN
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 10 transmisji. Cena karnetu wynosi - normalny: 500 PLN (10 x 50 PLN), ulgowy: 400 PLN (10 x 40 PLN). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. 

"Kopciuszek"
Jules Massenet / w tłumaczeniu Kelley Rourke
[WERSJA FAMILIJNA]
przybliżony czas trwania: 1h 47, bez przerwy
obsada: Isabel Leonard (Kopciuszek), Emily D’Angelo (Książę), Jessica Pratt (Wróżka Chrzestna), Stephanie Blythe (Madame de la Haltière), Laurent Naouri (Pandolfe)
Emmanuel Villaume (dyrygent), Barbara de Limburg (scenografia), Laurent Pelly (kostiumy), Duane Schuler (światło), Laura Scozzi (choreografia), Ken Howard (zdjęcie w tle)

Przygotowana z myślą o całej rodzinie operowa wersja klasycznej bajki o Kopciuszku, prześladowanej przez złą macochę dziewczynce, która dzięki szczypcie magii trafia na królewski bal i znajduje miłość swojego życia. Tytułową rolę zaśpiewa mezzosopranistka Isabel Leonard. Oprócz niej na scenie wystąpią Emily D’Angelo jako Książę, Jessica Pratt jako Wróżka Chrzestna, a także Stephanie Blythe i Laurent Naouri. Dyryguje Emmanuel Villaume.

[Bardzo duża scena wypełniona wieloma postaciami. Scenografię stanowią wysokie ściany pokryte tekstem jak ze starej, pożółkłej księgi. W centrum sceny znajduje się olbrzymi stos wielkich ksiąg, wyższy niż stojące na scenie postacie. Na stosie siedzi ubrana w jasną suknię kobieta z wielką różdżką uniesioną w górę. Po lewej i po prawej znajduje się po kilkanaście osób w eleganckich, stylizowanych na dawne strojach. Kobiety przeważnie w ciemnoczerwonych sukniach o przeróżnych krojach, mężczyźni w czarno-białych kostiumach z czerwonymi elementami. Na pierwszym planie po lewej kobieta w białej sukni balowej zwrócona w prawo. Po prawej zwrócony w stronę kobiety klęczący mężczyzna, za nim stoi król w złotej koronie i bogatym stroju - czerwonym z czarno-białym futrem.]

fot. Ken Howard

THE MET: LIVE IN HD Jules Massenet "Kopciuszek"

  • fot. Ken Howard