THE MET: LIVE IN HD Giuseppe Verdi "Rigoletto"

Bilety: normalne: 60 PLN, ulgowe: 50 PLN
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 10 transmisji. Cena karnetu wynosi - normalny: 500 PLN (10 x 50 PLN), ulgowy: 400 PLN (10 x 40 PLN). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. 

"Rigoletto"
Giuseppe Verdi
[NOWA INSCENIZACJA]
przybliżony czas trwania: 3 h 26, z dwiema przerwami.
obsada: Quinn Kelsey (Rigoletto), Rosa Feola (Gilda), Piotr Beczała (Książę Mantui), Varduhi Abrahamyan (Maddalen), Andrea Mastroni (Sparafucile)
Daniele Rustioni (dyrygent), Bartlett Sher (produkcja), Michael Yeargan (scenografia), Catherine Zuber (kostiumy), Donald Holder (światło), Brinkhoff/Moegenburg / Berlin State Opera (zdjęcie w tle)


Laureat nagrody Tony, reżyser Bartlett Sher przedstawia odważną inscenizację ponadczasowej opery Verdiego.

Akcja utworu przenosi się do Europy lat 20. XX wieku. Za scenografię w stylu art déco odpowiada Michael Yeargan, kostiumy zaprojektowała Catherine Zuber. W tytułowej roli po raz pierwszy na scenie Met wystąpi baryton Quinn Kelsey. Partnerować będą mu sopranistka Rosa Feola w roli Gildy, córki Rigoletta, której życiu zagraża przestępcza przeszłość ojca oraz tenor Piotr Beczała jako Książę Mantui. Dyryguje Daniele Rustioni.

 

[Duża scena podzielona na pół wysoką ścianą. Po lewej stronie klatka schodowa, z ciepłym światłem i drobnymi meblami. Na półpiętrze przy barierce stoi kobieta w zielonej bluzce. Po prawej przestrzeń z wysokimi ścianami zapełnionymi kolorowymi muralami w półcieniu. Jasne kolumny i kasetony na suficie. Podłoga bordowa z trzema schodkami w głębi. W tej przestrzeni znajduje się tłum osób ubranych na czarno. Często powtarzającymi się elementami garderoby są płaszcze i kapelusze.]

fot. Brinkhoff, Moegenburg

THE MET: LIVE IN HD Giuseppe Verdi "Rigoletto"

  • fot. Brinkhoff, Moegenburg