Lubelska Premiera Muzyczna: Cuatro Manos "Way Home"

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od teatru koncert zespołu Cuatro Manos został przełożony z dnia 3 listopada na 15 grudnia 2021r. 
Zakupione bilety zachowują ważność. Osoby, które chcą dokonać zwrotu, uprzejmie prosimy o kontakt z kasą.
Przepraszamy za niedogodności.

SPEKTAKL MUZYCZNY

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł


Cuatro Manos – z hiszpańskiego cztery ręce – to duet, którego początkiem była znajomość, a następnie przyjaźń dwóch gitarzystów Jakuba Kotyni i Michała Lewartowicza. Inspiracje takimi muzykami jak Paco de Lucia, John McLaughin czy Al Di Meola zaowocowały powstaniem repertuaru opartego na coverach utworów o charakterze latynoamerykańskim, jednak gitarzystom z Cuatro Manos brakowało w tym mocniejszego, własnego głosu. Tak zrodziły się kompozycje, które będzie można usłyszeć na nadchodzącym koncercie. Występ jest bardziej eklektyczny od poprzednich, przez co artyści mogą pokazać całe spektrum swoich zainteresowań muzycznych. Koncert „Way Home” to głosy z przeszłości, dzieciństwa, z początków liceum czy studiów, kiedy to kształtowały się muzyczne gusta gitarzystów. Kuba i Michał postanowili również rozszerzyć instrumentarium, przez co na scenie będziemy mogli ujrzeć część ich muzycznego arsenału w postaci różnorodnych gitar.

Jakub Kotynia
Od początku swojej artystycznej działalności starał się być nie tylko wykonawcą, ale przede wszystkim twórcą.
Jego niespokojny duch wyraża się w coraz to nowszych aktywnościach artystycznych, gdzie uwalnia swoją nieokiełznaną kreatywność. Oprócz muzyki zajmuje się również filmowaniem i produkcją klipów muzycznych oraz montażem video.
W wyniku jego inicjatyw powstało wiele projektów muzycznych, warsztatów jazzowych oraz cykle koncertów. Jakub jest autorem muzyki na debiutanckim albumie „Snów Pejzaże” Ani Michałowskiej, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem w środowisku muzycznym.
Artysta jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Lublinie, a na swoim koncie ma udział i nagrody w konkursach jazzowych.


Michał Lewartowicz - ur. w 1986 roku gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS. Absolwent studiów na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie, w klasie gitary jazzowej.
Instruktor gry na gitarze oraz instruktor prowadzenia zespołów muzycznych w placówkach na terenie Lublina. Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych, między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Jesień z Poezją, Studencki Festiwal Piosenki. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne” Kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli teatralnych Studenckiego Teatru Stopa m.in. „Pchała Szachrajka dla dorosłych” , „Orfeusz w piekle” i „Chimeryczny lokator”. Kompozytor utworów do musicalu „House of Dreams”. Autor piosenek „Międzykulturowej Płyty” , integralnej części książki „O Unijanku - dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury” Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury. Twórca autorskich, jazzowych projektów muzycznych m.in. Asteroid i ML-Trio. Lider zespołu Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt z którym w kwietniu 2021 został wydany album długogrający pod tytułem "Inspirations". Gitarzysta duetu Cuatro Manos oraz projektu Mariusz Bogdanowicz - piosenki. Gitarzysta sesyjny współpracujący z wieloma artystami lubelskiej sceny muzycznej i nie tylko.

 

[Dwóch mężczyzn odwróconych plecami do fotografa. Obaj mają długie spodnie, koszule z podwiniętymi rękawami i kurtki przerzucone przez ramię. Każdy z nich w opuszczonej ręce niesie gitarę akustyczną bez futerału. Idą w stronę horyzontu po rozległej piaszczystej plaży, zostawiając za sobą ślady bosych stóp. W tle, blisko horyzontu znajduje się zbiornik wodny, a za nim las. Nad lasem błękitne niebo z białymi obłokami.]

fot. Ania Michałowska

Lubelska Premiera Muzyczna: Cuatro Manos "Way Home"