Kino w Teatrze Starym "Body/Ciało"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

"Body/Ciało"
Polska 2015
kolor, 89 min
reżyseria: Małgorzata Szumowska
scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
zdjęcia: Michał Englert
obsada: Janusz Gajos (prokurator Janusz Koprowicz), Maja Ostaszewska (Anna), Justyna Suwała (Olga, córka prokuratora), Ewa Dałkowska (przyjaciółka prokuratora), Adam Woronowicz (ordynator Zieliński), Tomasz Ziętek (asystent prokuratora), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (matka Karola), Ewa Kolasińska (pielęgniarka), Roman Gancarczyk (kierownik cmentarza)

Obsypany nagrodami (Berlinale, Gdynia, Kraków, Orły, Europejska Nagroda Filmowa) film dotykający spraw ostatecznych: śmierci, przeżywania żałoby, spraw ciała, duszy i emocji, a przy tym nie pozbawiony lekkości i humoru. Opowieść o radzeniu sobie ze stratą i poszukiwaniu bliskości ze zmarłymi i żywymi w olśniewających kreacjach aktorskich: Janusza Gajosa jako cynicznego prokuratora, Justyny Suwały – jego zbuntowanej córki, Mai Ostaszewskiej jako niekonwencjonalnej terapeutki, kontaktującej się z zaświatami należy do najlepszych polskich (i europejskich) filmów ostatnich lat. Warto go sobie przypominać.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

 

[Trzech mężczyzn w białych kombinezonach z kapturami w ujęciu z półprofilu. Wszyscy patrzą w tę samą stronę, unosząc głowy lekko do góry, mają poważne miny. Znajdują się w jasnym pomieszczeniu z dużymi oknami. Po lewej u góry duża lampa, jak z gabinetu dentysty. W prawym dolnym rogu książki ułożone w dwóch rzędach. W tle biurko i sprzęt do badań.]

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Body/Ciało"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora