Kino w Teatrze Starym "Wróg doskonały"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

"Wróg doskonały"
(A Perfect Enemy)
Francja, Hiszpania, Niemcy 2020
kolor, 88 min
reżyseria: Kike Maillo scenariusz Kike Maillo, Cristina Clemente, Fernando Navarro
wg powieści Amélie Nothomb
zdjęcia: Rita Noriega
muzyka: Alex Baranowski
obsada: Tomasz Kot (Jeremiasz Angust), Athena Strates (Texel Textor), Marta Nieto (Isabelle), Dominique Pinon (Jean Rosen)

Wzięty architekt Jeremiasz Angust w drodze na paryskie lotnisko zostaje zaczepiony przez młodą dziewczynę, jedną z uczestniczek jego wykładu, który przed chwilą zakończył. Czego chce od niego coraz bardziej natarczywa nieznajoma? Zamknięci w przestrzeni lotniska, czekając na opóźniający się lot, odegrają osobliwą psychodramę, w której nic nie jest takie, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Godny uwagi anglojęzyczny debiut aktorski Tomasza Kota w thrillerze psychologicznym opartym na powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”. Kot znakomicie oddaje osuwanie się w totalny kryzys bohatera, którego precyzyjnie budowany system zaprzeczeń ulega postępującej destrukcji.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

 

[Zdjęcie ciemnowłosego mężczyzny z krótką brodą w ujęciu popiersiowym. Przy uchu trzyma telefon komórkowy. Jest ubrany w szarą koszulkę z kołnierzykiem i rozpięty, szary płaszcz. W lekko rozmytym tle wnętrze dużej, jasno oświetlonej hali lotniskowej.]

Kino w Teatrze Starym "Wróg doskonały"