SPOTKANIE ODWOŁANE / Bitwa o literaturę. "Kajś", czyli gdzieś na Górnym Śląsku

Szanowni Państwo,
z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie Michała Nogasia ze Zbigniewem Rokitą zostało odwołane.
Przepraszamy za niedogodności.Gość: Zbigniew Rokita
Prowadzący: Michał Nogaś

O odkrywaniu historii miejsc najbliższych z laureatem Nagrody Literackiej "Nike" Zbigniewem Rokitą porozmawia Michał Nogaś.

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich “Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz “Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej “Nikaj” (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.

[Czarno-białe zdjęcie przedstawiające mężczyznę w ujęciu od pasa w górę. Ma ciemną, krótką brodę i wąsy oraz zaczesane do tyłu włosy. Jest ubrany w ciemną koszulkę z jasnym nadrukiem i czarną, rozpiętą marynarkę. Tło u dołu jasne, u góry ciemne, niejednolite.]

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Dorota Duda

SPOTKANIE ODWOŁANE / Bitwa o literaturę. "Kajś", czyli gdzieś na Górnym Śląsku

  • fot. Dorota Duda