Kino w Teatrze Starym "Simona"

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

 

Simona

(Simona)

reż. Natalia Koryncka-Gruz

Polska 2022

93 minuty

 

Wielowymiarowy portret niezwykłej postaci – Simony Kossak, która krakowskie salony artystyczne zamieniła na leśniczówkę w Puszczy Białowieskiej. Naukowczyni, popularyzatorka, pisarka, aktywistka. Jej niezwykłe życie, bogate w przeróżne aktywności, poznajemy z perspektywy Idy Matysek, jej ciotecznej wnuczki, córki Joanny Kossak.

Z kolażu przebogatych materiałów – audio i wideo autorstwa bohaterki, wspomnień, wywiadów i fotografii – wyłania się opowieść o radzeniu sobie z wykluczeniem we własnej rodzinie, czego doświadczyła Simona. Ale też – co niezwykle aktualne w dobie kryzysu klimatycznego – wezwanie do myślenia o świecie jako całości, w którym opozycja kultury i natury jest szkodliwą iluzją.

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym

 

#opisujemy

Czarno-białe zdjęcie uśmiechniętej kobiety w jasnym płaszczu i czapce. Za kobietą stoi łoś, który dotyka pyskiem jej policzka. W tle las.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego:
Fot. materiały dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Simona"

  • Fot. materiały dystrybutora