Kino w Teatrze Starym "Ennio"

Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Ennio

(Ennio)

Reżyseria: Giuseppe Tornatore

Scenariusz: Giuseppe Tornatore

Zdjęcia: Giancarlo Leggeri, Fabio Zamarion

Włochy/Belgia/Niderlandy/Japonia 2021

156 minut

 

Fenomenalny dokument o jednym z największych kompozytorów muzyki filmowej w dziejach kinematografii daje wgląd w biografię artystyczną i proces twórczy Ennia Morricone.

Zrealizowany przez zaprzyjaźnionego z nim Giuseppe Tornatore, gromadzi osobiste wspomnienia i liczne świadectwa jego współpracowników, i przypomina fragmenty niezliczonych filmów z muzyką mistrza, stając się nieoczekiwanie również lekcją historii kina. Trzy godziny muzycznej uczty, z arcyciekawym wątkiem klasycznego wykształcenia Morricone i jego wpływem na finezyjny kształt najbardziej popowych kompozycji, to również opowieść o upływie czasu, o przyjaźni i o wartości sztuki.

 

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy

Zdjęcie Quentina Tarantino w ujęciu popiersiowym. Ciemnowłosy, ciemnooki, uśmiechnięty mężczyzna ubrany w ciemnoszarą koszulkę i czarną bluzę z kapturem. Prawą dłoń trzyma przed sobą z palcem wskazującym skierowanym w dół. Rozmyte tło w ciepłych odcieniach z okrągłymi światełkami charakterystycznymi dla oświetlenia luster w garderobach.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Енніо

(Ennio)

Режисер: Джузеппе Торнаторе

Cцен. Джузеппе Торнаторе

Фото Джанкарло Леджері, Фабіо Замаріон

Італія/Бельгія/Нідерланди/Японія 2021

156 хвилин

 

Феноменальний документальний фільм про одного з найвидатніших композиторів кіномузики в історії кінематографу дає змогу зазирнути в мистецьку біографію та творчий процес Енніо Морріконе.

Створений його другом Джузеппе Торнаторе, фільм збирає особисті спогади та численні свідчення колег Морріконе, містить фрагменти незліченних фільмів з музикою майстра, і цим самим є уроком історії кіно. Три години музичного дійства з піднятою надзвичайно цікавою темою про класичну освіту Морріконе та її вплив на вишуканий стиль більшості поп-композицій, це також історія про плин часу, дружбу та цінності мистецтва.

 

Магда Сендецька, кураторка кінопрограми Старого театру в Любліні

 

fot. materiały dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Ennio"

  • fot. materiały dystrybutora