Koncert online "8/10" czyli ośmioro Mistrzów na 10-lecie

Koncert dostępny będzie od 30.12.2022 od godziny 20.00 do 01.01.2023 do godziny 20.00 na: 

http://video.teatrstary.eu/

 
"8/10", czyli ośmioro Mistrzów na 10-lecie. 

Monika Borzym, Andrzej Jagodziński, Sławomir Kurkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Michał Miśkiewicz, Wojciech Myrczek, Marek Napiórkowski ze specjalnym udziałem Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Kierownictwo artystyczne: Henryk Miśkiewicz

11 marca 2022 roku, dokładnie w 10. rocznicę wznowienia działalności Teatru Starego w Lublinie odbył się wyjątkowy koncert. 

W naszym programie nie mogło zabraknąć twórczego fermentu związanego z muzyką jazzową. Zasiało go ośmioro mistrzów tego gatunku pod wodzą znakomitego saksofonisty Henryka Miśkiewicza, który przyjął zaproszenie do przygotowania specjalnego, jubileuszowego koncertu podsumowującego obecność jazzu na Jezuickiej 18.

Kluczem doboru artystów, którzy wystąpili na koncercie była ich wieloletnia więź z Teatrem Starym - to muzycy, których występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszej publiczności, ale także nieoficjalni ambasadorzy Teatru w jazzowym środowisku.

Sięgając po tradycyjne standardy, muzycy pokazali, że mistrzowsko zagrana klasyka nigdy się nie zestarzeje. Z drugiej strony – wprowadzając do repertuaru autorskie kompozycje – skierowali koncert ku jazzowemu, nie stroniącemu od eksperymentów „tu i teraz”. A także ku wspólnej zabawie, o którą nie trudno w tak doborowym, a nade wszystko lubiącym się nawzajem towarzystwie. (Po)lubmy się zatem raz jeszcze z jazzem i przy jazzie w tym wyjątkowym Sylwestrowo-Noworocznym czasie!

Teatr Stary to jedno z najwspanialszych miejsc koncertowych w Europie. Mimo innego przeznaczenia, panuje w nim klimat klubu jazzowego, za którym tęskni każdy jazzman. Dzięki kameralnej przestrzeni widzimy publiczność, jej reakcje na to, co robimy. A że muzyka improwizowana opiera się na wymianie energii nie tylko na scenie, ale także pomiędzy muzykami i publicznością – gra nam się tutaj pierwszorzędnie! No i trzeba przyznać, że publiczność jazzowa w Teatrze Starym jest znakomita!
Henryk Miśkiewicz, kierownik artystyczny koncertu „8/10”

 

#opisujemy

Pięcioro muzyków na scenie. Wokalistka, wokalista, dwóch saksofonistów i perkusista. Wszyscy są w ciemnych, eleganckich strojach. Na scenie są również pulpity na nuty i mikrofony na stojakach. W tle oświetlona na niebiesko kotara i jasne, zielonkawe światła reflektorów.

 

fot. Dorota Awiorko

Koncert online "8/10" czyli ośmioro Mistrzów na 10-lecie

  • fot. Dorota Awiorko