Kino w Teatrze Starym "Prawdziwe życie aniołów" spotkanie z Arturem “Baronem” Więckiem, gość specjalny Krzysztof Globisz

Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Arturem “Baronem” Więckiem, gość specjalny Krzysztof Globisz. 

 

Prawdziwe życie aniołów

(Prawdziwe życie aniołów)

Reżyseria: Artur „Baron” Więcek
Scenariusz: Artur „Baron” Więcek
Zdjęcia: Adam Sikora
Polska 2022
79 minut

 

Adam, znany i ceniony aktor i pedagog, dostaje udaru. Oddana żona Agnieszka i grono kolegów opiekują się nim i towarzyszą w walce o powrót do sprawności. Skoro w tej roli reżyser obsadził Krzysztofa Globisza, tkając równocześnie odwołania do wcześniejszych swoich filmów z jego udziałem („Anioł w Krakowie” i „Zakochany anioł”), to od pierwszych minut nie ma najmniejszych wątpliwości, że fikcja przenika się tu z rzeczywistością, przy czym dominuje ta ostatnia. Dostajemy poruszającą, opowieść o dramacie zmagań z własnym ciałem, które odmawia posłuszeństwa, walce o odzyskanie możliwości wykonywania ukochanego zawodu i radości życia. Ale i o ludzkiej życzliwości i optymizmie. Globiszowi partnerują na ekranie Kinga Preis w roli żony, Anna Dymna, Michał Majnicz i – w jednej z ostatnich swoich ról filmowych – Jerzy Trela. 

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy
Dwóch starszych mężczyzn siedzących na sofie. Obaj są grubo ubrani w swetry, kurtki z elementami futra, szaliki, czapki. Mężczyzna po lewej jest lekko uśmiechnięty, zwraca twarz w stronę rozmówcy. Mężczyzny po prawej ma zamyśloną minę, na jednej dłoni ma grubą dwupalczastą rękawiczkę, a w drugiej bez rękawiczki trzyma kubek z parującym napojem. W rozmytym tle zaśnieżony krajobraz z obsypanymi śniegiem drzewami iglastymi. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Fot. Grzegorz Ziemiański

Kino w Teatrze Starym "Prawdziwe życie aniołów" spotkanie z Arturem “Baronem” Więckiem, gość specjalny Krzysztof Globisz

  • Fot. Grzegorz Ziemiański