Kino w Teatrze Starym "Jezioro Słone"

Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Jezioro Słone

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Zdjęcia: Virginie Surdej
Polska/Szwecja 2023
107 minut

 

Helena żyje w stabilnym małżeństwie z Pawłem. Nie zastanawia się specjalnie nad kształtem swojego małżeństwa, choć coraz bardziej ją uwiera jego obsesyjna kontrola wszystkiego i wszystkich. Ratunkiem są długie wakacje nad Jeziorem Słonym, dokąd Paweł, zajęty pracą, od lat wpada tylko na weekendy. W tym roku jednak będzie inaczej. Czy ich związek to przetrwa?

Do tej pory Katarzyna Rosłaniec przyglądała się młodym ludziom, teraz koncentruje uwagę na sześćdziesięciolatkach. Ludziach wychowanych w PRL-u, którzy przeżyli niejedną transformację i nagle znaleźli się w świecie, do którego kiepsko pasują ich przekonania i przeświadczenia. Jak wypadnie ich weryfikacja, wymuszona przez nagły kryzys i pojawiające się na horyzoncie inne, kuszące warianty dalszego życia? 

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy
 
Zbliżenie na twarz jasnowłosej, starszej kobiety. Kobieta delikatnie odchyla głowę do tyłu. Do prawej strony twarzy przykłada gruby plaster surowego mięsa. Plaster jest większy niż dłoń, którą go przytrzymuje. Odsłonięte oko ma przymknięte. Tło rozmyte.
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Fot. Virginie Surdej

Kino w Teatrze Starym "Jezioro Słone"

  • Fot. Virginie Surdej