Israel Galván & Niño de Elche "Mellizo Doble" - spektakl odwołany

Drodzy Widzowie,

z przykrością informujemy, że zaplanowany w dniach 19 i 20 października w Teatrze Starym w Lublinie spektakl Israela Galvána i  Niño de Elche został odwołany z powodu kontuzji, której Israel Galván doznał podczas jednego z występów. Artysta obecnie przechodzi niezbędne leczenie, po konsultacjach z lekarzami doradzono mu jednak, aby odłożył wszystkie nadchodzące występy do czasu pełnego wyzdrowienia. W pełni rozumiemy i szanujemy tę decyzję podjętą w trosce o jego zdrowie i liczymy, że szybko wróci do scenicznej aktywności.

Osobę, która zakupiła bilety bezpośrednio w kasie Teatru uprzejmie prosimy o kontakt z kasą, w sprawie zwrotu należności za bilety.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

 

 

Bilety w cenie: VIP - 180 zł, I - 140 zł, II - 100 zł, III - 60 zł 

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

 

Kreacja i wykonanie: Israel Galván & Nino de Elche
Choreografia i taniec: Israel Galván
Muzyka i wokal: Nino de Elche
Czas trwania: 70 min

 

Israel Galván powraca do Teatru Starego! Po sukcesie spektaklu „La Edad de Oro”, ten wyjątkowy tancerz i choreograf zaprezentuje spektakl „Mellizo doble”, który współtworzy z jednym z najznakomitszych śpiewaków – Niño de Elche. Obaj artyści zrywają z tradycją i podważają zasady, tworząc nowe flamenco.

„Maestria gwiazdy flamenco w pełni rozkwitła w Mellizo doble” 

Laura Cappelle, „ New York Times”

 

„Mellizo doble” galopuje w kierunku surowych i nieprawdopodobnych obszarów, które gwarantują wolność i erupcję współczesnego flamenco” 

Rosita Boisseau „Le Monde”

 

„Praca, która niesie flamenco ponad wielką sztukę. W kierunku czystego piękna, po prostu” 

Marc Roudier, „Inferno”

 

„Israel Galván i Nino de Elche. Nino de Elche i Israel Galván (…) niewątpliwie należą do najbardziej wyjątkowych i najważniejszych hiszpańskich artystów. W swoich symbolicznych kosmosach, tworzą własny język i własny świat. Byłbym „głupi jako flamenkolog” (…) gdybym tylko zwrócił uwagę na pracę nóg Galvána lub paletę melizmatów w gardle Elche; obaj przekraczają granice tych dwóch charakterystycznych narzędzi flamenco, osiągając wirtuozerię przez zaprzeczenie. Spotykają się na scenie, spotkanie zamieniają w zderzenie.  Prawie bitwę, walkę gigantów, starcie tytanów; a na scenie są tylko we dwóch. Nie ma nic więcej. Ani dramaturgii, ani reguł, ani partytury. Tylko oni dwaj, ze swoim potencjałem, nawiązują relację, którą doprowadzają do granic. (…) Oczywiście ta walka jest również rozmową. Dwaj artyści mówią do siebie, a być świadkiem tego dialogu na żywo, jest prawdziwym przywilejem (…)”. 

Pedro G. Romero “Melancholia i utopia”

 

“Israel Galván. Nino de Elche. To dwa nazwiska, które są już dwiema markami.” 

Pedro G. Romero

 

„Powiedzieć, że Galván jest znakomitym tancerzem, to tak jakby powiedzieć, że Einstein był całkiem dobrym fizykiem. Nigdy jeszcze nie widziałem czegoś takiego.” 

Daily Express

ISRAEL GALVÁN

„Nazywam się Israel Galván. Tańczę flamenco i taniec wyzwolony” – tak artysta przedstawia się w 5-odcinkowym serialu „Move” platformy Netflix prezentującym najważniejszych współczesnych tancerzy.

Urodzony w 1973 r. syn tancerzy flamenco, towarzysząc swoim rodzicom, od piątego roku życia funkcjonuje w środowisku flamenco. Swoją fascynację tańcem oraz odrębną ścieżkę artystyczną odkrył w 1990 roku. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami m.in. z Enrique Morente, Estrellą Morente, Manuelem Solerem i Patem Metheny'm. Jest stałym współpracownikiem jednej z najważniejszych scen Europy - Théâtre de la Ville w Paryżu. Uhonorowany najważniejszymi nagrodami w branży, m.in: Bessie Award (Nowy Jork, 2012), National Dance Award dla artysty zagranicznego (UK, 2016), National Dance Award (Hiszpania, 2005). Odznaczony francuskim Orderem Sztuki i Literatury, wielokrotnie wyróżniany podczas Biennale Flamenco w Sewilii. 

 

NIÑO DE ELCHE

Urodzony w 1985 r. bardzo wcześnie wkroczył na ścieżkę śpiewu flamenco, biorąc udział w wielu konkursach, ale jednocześnie interesował się innymi obszarami kultury (m.in. rapem, performancem i społecznym aktywizmem). Choć przez krytyków uznawany jest za jednego z najważniejszych współczesnych odnowicieli flamenco, niejednokrotnie udowodnił, że jego prace trudno włożyć w ramy jednego gatunku. Nie tylko sięga po jazz i elektronikę, ale także czerpie z innych dyscyplin scenicznych, a także współpracuje z artystami audiowizualnymi, poetami oraz tancerzami.

 

Fot. Cosimo Trimboli

Israel Galván & Niño de Elche "Mellizo Doble" - spektakl odwołany

  • Fot. Cosimo Trimboli