Smolik // Kev Fox - The Belly Of The Whale Tour 2023

Bilety: I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł 

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

 

Najlepsi polscy muzycy z łatwością nawiązują kontakty z twórcami z innych krajów.

Producent i multiinstrumentalista, a także nagradzany kompozytor muzyki filmowej, Andrzej Smolik, już wcześniej połączył siły z brytyjskim wokalistą i gitarzystą znanym jako Kev Fox. Ich pierwsza wspólna płyta pokryła się platyną i zdobyła Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa (pochodząca z niej piosenka „Run” była jednym z hitów roku). Obecnie artyści powracają ze znanymi przebojami (m.in. „Queen Of Hearts”) i z premierowym materiałem, zaś Teatr Stary w Lublinie stanie się sceną muzyki nowej, światowej, wymykającej się kategoryzacji. A przy tym tanecznej!

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze starym w Lublinie

 

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel.

Duet wciąż koncertuje, pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal).

Koncert będzie częścią trasy koncertowej promującej nowy album artystów pt „Belly Of The Whale” który ma się ukazać nakładem Kayax we wrześniu b.r.

Smolik // Kev Fox obecnie zamykają prace nad nową płytą. 

Premiera nowego singla miała miejsce na początku lipca. Premiera drugiego singla „Smoke And Mirrors” odbyła się w połowie sierpnia. Album na polskim rynku ukarze się pod koniec września.

 

fot. Adrian Obręczarek

Smolik // Kev Fox - The Belly Of The Whale Tour 2023

  • fot. Adrian Obręczarek