Anna Maria Jopek "Sobremesa"

Bilety: VIP -150 zł I-125 zł, II-95 zł, III-60 zł, 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

„Sobremesą istotnie delektuje się jak deserem lub portugalskim winem i krew zaczyna tętnić w rytmie fado. Smutek i melancholia mieszają się z lekkim pulsem wynikającym bezwiednie z piękna Lizbony” - napisała bezimienna posiadaczka tej płyty dzieląc się swą reakcją na profilu kiedyś największej w kraju księgarni z płytami. I rzeczywiście, Sobremesa to deser po wspaniałym posiłku, ale to także obrus i stół, i gorące, przyjazne rozmowy po tej uczcie, jej podsumowanie i wymiana myśli z przyjaciółmi o wszystkim ważnym, i nie tylko. Sobremesa to bodajże najczęściej powracająca w kuluarowych rozmowach na Siesta Festiwalu muzyka, która dla wielu była początkiem, a dla wielu innych zbiorem ścieżek ku miłości do luzofonii.

Sobremesa to zbiór ukochanych piosenek Anny Marii Jopek ze świata kultury portugalskiej, z „Luzofonii” i bez dwóch zdań jedna z piękniejszych i najważniejszych płyt w jej dorobku. To spotkanie z wielkimi postaciami muzyki luzofońskiej. Z Portugalii, Brazylii, Cabo Verde, Angoli… To lekkość, wdzięk, czar muzyki zmysłowej, plażowej, chwilami nostalgicznej, zawsze pełnej światła. Wraca Yami, wraca lizboński zespół, wraca Anna Maria Jopek. Każde w innym miejscu swego życia, każde z większym bagażem doświadczeń, przemyśleń, nagród i zaszczytów, co tym bardziej wzmaga ciekawość.

Anna Maria Jopek - głos
Yami - gitara basowa
Victor Zamora - fortepian
Tiago Oliveira - gitara
Vicky Marques - perkusja

Tylko tak mogło być - https://www.youtube.com/watch?v=ntJUOsnANZ8
Lizbona, Rio i Hawana - https://www.youtube.com/watch?v=v3XkFxYvuzw

 

#opisujemy

Zdjęcie artystyczne. Zbliżenie na twarz kobiety. Jest to Anna Maria Jopek. Ma gładko zaczesane, upięte, jasne włosy. Jej twarz po lewej jest wyraźnie wyeksponowana. Prawa część prześwietlona, bez szczegółów twarzy, tylko z delikatnym jasnym zarysem głowy i uniesionego ramienia. Tło białe, z żółtą plamą tuż nad ramieniem.
fot. materiały promocyjne

Anna Maria Jopek "Sobremesa"

  • fot. materiały promocyjne