Polskie Kino Młodego Widza 2024 / "Wielkie zmartwienie", "Smartfon", "Szmaragdowa sieć", "The Grand Mother"

BRAK MIEJSC

Sugerowana grupa wiekowa: 7-12 lat (klasy II-VI)

Czas projekcji: 47 minut + 25 minut spotkanie edukacyjne

Wstęp wolny tylko dla zorganizowanych grup szkolnych. Rezerwacji mogą dokonywać nauczyciele.
Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego.

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.petla-1  

Przed decyzją co do nabycia bezpłatnych biletów prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w pokazach filmowych organizowanych w Teatrze Starym w Lublinie w ramach 20. edycji projektu „POLSKIE KINO MŁODEGO WIDZA”: regulamin PKMW i regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych: regulamin

  

”WIELKIE ZMARTWIENIE”
Niezwykle piękna i mądra przypowieść dla młodych widzów o głębokim przesłaniu filozoficznym, dowcipnie i lekko opowiedziana, jest jednym z przykładów współczesnej adaptacji filmowej klasycznej bajki. Rzecz dzieje się w świecie zwierząt. Podobnie jak w bajkach Ezopa, cechy ludzi przypisane są tu bohaterom zwierzęcym. Z pozoru zabawne sytuacje przedstawiają prawdę o człowieku i zawierają głęboką mądrość. Jest to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o przyjaźni i empatii. O drodze do akceptacji samego siebie i akceptacji odmienności we wszystkich jej przejawach. O tym, że prawdziwe szczęście zaczyna się od poznania samego siebie, odkrywania własnych zalet i wad, zrozumienia kim się jest oraz o czerpaniu z tego zrozumienia radości życia i akceptacji świata.
reż. Zbigniew Kotecki
26’, TV Studio Filmów Animowanych 2023

”SMARTFON”
Główny bohater serialu - czternastoletni Jasiek Kumacki - jest twórcą edukacyjnego vloga internetowego. W atrakcyjny i przystępny sposób wyjaśnia on swoim rówieśnikom, jak działają przedmioty i zjawiska, z którymi spotykają się na co dzień. W każdym z odcinków serialu Jasiek tłumaczy dzieciom zasadę działania wynalazku, przedmiotu czy zjawiska – to zostaje zobrazowane wizualizacją. Następnie opisuje historie powstania poszczególnych wynalazków, okraszając je żartami związanymi z życiem ich twórców, odkrywców czy wynalazców. Chłopcu towarzyszy jego małpka, Ajnsztajn. Ciekawski, wesoły, ale zaskakująco inteligentny zwierzak, którego działanie często prowadzi do rozwiązania problemu, nad którym chłopiec głowił sie pół odcinka.
(seria: „Szalone wynalazki”)
reż. Tomek Niedźwiedź
6’, Badi Badi 2023

”SZMARAGDOWA SIEĆ”
Jest to opowieść o dziewczynce, która urodziła się w mieście zanieczyszczonym przez odpady fabryczne. Zrządzeniem losu trafia do odległego miejsca, w którym żaden człowiek nigdy nie postawił stopy. Zostaje odnaleziona przez istotę o imieniu Liściorek. Stworzenie to jest duchem drzewa, które jest z nim połączone, tak długo jak jedno żyje, drugie będzie żyło. Dziewczynka dorasta wśród natury i leśnych stworzeń, gdzie uczy się doceniać i szanować rośliny i zwierzęta, to jest jej dom. Ale po pewnym czasie i tutaj trucizna z miast rozprzestrzenia sie i zagraża jej domowi śmiercią. W tym momencie musi zdecydować, co zrobić, aby chronić swój dom.
reż. Anastasiya Misiukevich
5’, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku 2023

”THE GRAND MOTHER”
Wartości rodzinne są jednymi z najważniejszych w życiu. Dlatego Wielka Pajęczyca tworzy pierwszego człowieka, by nauczyć go życiowych zasad, które pomogą mu założyć własną rodzinę.
reż. Julia Hazuka
10’, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu 2023

Organizatorem Polskiego Kina Młodego Widza jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Patronat honorowy nad projektem objęli: UNICEF Polska, Rzecznik Praw Dziecka, Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Patronami medialnymi są Magazyn Filmowy oraz Rzeczpospolita.
Partnerami są Lirene oraz Zespół Edukatorów Filmowych.
Teatr Stary w Lublinie jest instytucją współpracują.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pkmw.pl

Informacje o konkursie dla dzieci i młodzieży organizowanym w ramach projektu: https://www.pkmw.pl/konkurs_2024

 

fot. Badi Badi

Polskie Kino Młodego Widza 2024 / "Wielkie zmartwienie", "Smartfon", "Szmaragdowa sieć", "The Grand Mother"

  • fot. Badi Badi