Wejściówki na Festiwal "Sleboda/Danutka"

Szanowni Państwo,

już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 15 – 18 czerwca w Teatrze Starym w Lublinie odbędzie się kolejna IV edycja Festiwalu "Śleboda/Danutka", której gośćmi będą Grzegorz Jarzyna, Elżbieta Kołtonowicz, Małgorzata Mazur, Piotr Gruszczyński, Dominika Kluźniak, Michał Rosa, CeZik i Eva Rysova.

Między 15 a 17 czerwca zaprezentujemy spektakle i filmy, które w sposób szczególny, ale też nieoczywisty, ukazują kunszt aktorski Danuty Szaflarskiej, Patronki naszego festiwalu oraz Laureatów nagrody „GONG DANUTKI”.

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa, ponieważ wyjątkowy dla naszego Teatru jest rok 2022 - obchodzimy podwójny jubileusz: 200lecia istnienia oraz 10lecia wznowienia działalności. Wobec tego, nagrodą „GONG DANUTKI” uhonorujemy nie jednego, a dwoje wybitnych aktorów - Panią Jadwigę Jankowską-Cieślak oraz Pana Krzysztofa Globisza. Statuetki zostaną wręczone podczas specjalnego koncertu jubileuszowego "Vivat Teatr Stary", który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 20.00 na Rynku Starego Miasta w Lublinie. Tego wieczoru na scenie wystąpią tegoroczni oraz wszyscy dotychczasowi Laureaci Gongu: Janusz Gajos, Krystyna Janda i Jan Peszek: oraz Artyści, którzy na scenie Teatru Starego mocno zaznaczyli swoją obecność w ostatnim dziesięcioleciu: Kuba Badach, Marta Ledwoń, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Turnau i Magda Umer. Kierownictwo muzyczne nad koncertem obejmie Krzysztof Herdzin, a gospodarzami wieczoru będą: Alina Makarczuk, Michał Nogaś i Grażyna Torbicka.

Koncert będzie prowadzony w 2 językach - polskim i ukraińskim oraz tłumaczony na polski język migowy.

Darmowe wejściówki do strefy miejsc siedzących będą dostępne w kasie Teatru od 6 czerwca. Ilość wejściówek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy na Rynek Starego Miasta w Lublinie do świętowania z nami naszego jubileuszu!

Wstęp na pozostałe wydarzenia za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc. Liczba wejściówek, które może odebrać jedna osoba jest ograniczona. Szczegóły znajdą Państwo na podstronach poszczególnych wydarzeń na www.teatrstary.eu.

PROGRAM FESTIWALU DANUTY SZAFLARSKIEJ "ŚLEBODA / DANUTKA"

15.06.2022 / Teatr Stary w Lublinie

• 18.00 „Druga matka”, reż. Izabela Cywińska / spektakl Teatru TV
Po spektaklu spotkanie z udziałem: Grzegorza Jarzyny, Elżbiety Kołtonowicz i Małgorzaty Mazur; spotkanie tłumaczone na polski język migowy
• 20.30, „Przedwiośnie”, reż. Filip Bajon / film

16.06.2022 / Teatr Stary w Lublinie

• 11.00 „Wymazywanie”, reż. Krystian Lupa / projekcja spektaklu
• 18.00 „Rysa”, reż. Michał Rosa / film
Po filmie spotkanie z udziałem: Piotra Gruszczyńskiego, Dominiki Kluźniak, Michała Rosy; spotkanie tłumaczone na polski język migowy
• 20.30 „Inne spojrzenie”, reż. Karoly Makk i Janos Xantus / film

17.06.2022 / Teatr Stary w Lublinie

• 18.00 „Całkowite zaćmienie” reż. M. Kwieciński / spektakl Teatru TV
Po spektaklu spotkanie z udziałem: CeZika i Evy Rysowej; spotkanie tłumaczone na polski język
migowy
• 20.30 "Nienawidzę", reż. Ewa Kutryś / zapis spektaklu radiowego

18.06.2022 / Rynek Starego Miasta

• 20.00 „VIVAT TEATR STARY ” / koncert połączony z wręczeniem nagrody Gong Danutki

Występują: Kuba Badach, Janusz Gajos, Krzysztof Globisz, Krystyna Janda, Jadwiga
Jankowska-Cieślak, Marta Ledwoń, Dorota Miśkiewicz, Jan Peszek, Grzegorz Turnau, Magda
Umer
Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Herdzin
Prowadzenie: Alina Makarczuk, Michał Nogaś i Grażyna Torbicka
Koncert z okazji jubileuszu 200lecia istnienia oraz 10lecia wznowienia działalności Teatru
Starego w Lublinie.
Podczas koncertu wręczona zostanie nagroda Gong Danutki. Jej Laureatami w tym roku są:
Pani Jadwiga Jankowska – Cieślak oraz Pan Krzysztof Globisz.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
bezpłatne wejściówki na Festiwal "Sleboda/Danutka" będzie można odbierać w kasie Teatru Starego od 6 czerwca od godz. 10:00.
Zapraszamy!