„Ranczo”, odc. I: „Spadek”

Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki wydawane będą w kasie Teatru Starego od dn. 04.02.2019 r.

Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

„Ranczo”, odc. I: „Spadek”
Polska 2006 / 49’
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenariusz: Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Zdjęcia: Włodzimierz Głodek
Obsada: Ilona Ostrowska (Lucy Wilska), Cezary Żak (wójt Paweł Kozioł, ksiądz Piotr Kozioł), Paweł Królikowski (Jakub Kusy), Jeff Butcher (Jerry, pracownik ambasady amerykańskiej, przyjaciel Lucy), Grzegorz Wons (Więcławski), Andrzej Andrzejewski (złodziej), Marcin Kwaśny (pośrednik Mroczek), Leon Niemczyk (Jan Japycz), Bogdan Kalus (Hadziuk), Piotr Pręgowski (Patryk Pietrek), Dorota Chotecka-Pazura (Więcławska). Violetta Arlak (Halina Kozioł, żona wójta), Magdalena Waligórska (barmanka Wioletka), Arkadiusz Nader (policjant), Grażyna Zielińska (babka zielarka), Danuta Szaflarska (prababcia Lucy)

Lucy, Amerykanka polskiego pochodzenia, dostaje spadek: dworek na podlaskiej wsi. Postanawia osiedlić się w niej na stałe, nie bacząc na niechęć miejscowej ludności, a zwłaszcza władzy – wójta i jego żony. W pilotowym (i tylko w tym) odcinku kultowego serialu – cieszącego się ogromną popularnością i wielokrotnie nagradzanego na festiwalach twórczości telewizyjnej i komediowej – Danuta Szaflarska zagrała poniekąd sprawczynię całego zamieszania – prababcię główniej bohaterki, niegdysiejszą właścicielkę posiadłości.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

 

Idea festiwalu

Danuta Szaflarska – gwiazda, aktorka, osobowość, postać, najlepsza Mama, Babcia, Przyjaciółka. Najmłodsza wśród najstarszych, najskromniejsza, najdowcipniejsza, dociekliwa, konsekwentna, pracowita, uparta, odważna, prawa, szlachetna, otwarta, ufna, prawdomówna, towarzyska, radosna… i tak mógłbym wymieniać bez końca!

Danutka Szaflarska była nie tylko wielką, wspaniałą artystką sceny i ekranu, ale przede wszystkim wspaniałym Człowiekiem. Każdy, kto choć raz doświadczył Jej uroku, pozostawał w aurze Jej niezwykłej osobowości.

Od początku wspierała nasz Teatr. Gong, którym otwierała tutaj pierwszy seans filmowy nie zabrzmiał w dniu Jej śmierci. Myślcie o tym co chcecie, ale ja sądzę, że był to znak od Danutki: Wyszłam z roli, zaraz wracam. Bo przecież jest z nami cały czas w swoich rolach, wspomnieniach, książkach…

Prezentując wspaniałe role Danuty Szaflarskiej, chcemy mówić o tym, czym jest dziś sztuka  aktorska, czy etos twórcy nadal istnieje, czym jest rzemiosło artystyczne tak ważne w jej przekonaniu.

A także jakim człowiekiem warto dziś być, o co dziś walczyć, o co prowadzić spór. Danutka mówiła, że najważniejsza w życiu jest ŚLEBODA czyli WOLNOŚĆ.

Zapraszamy na pierwszy, ale nie ostatni, Festiwal Danuty Szaflarskiej ŚLEBODA / DANUTKA!

Michał Merczyński, Dyrektor Programowy Festiwalu

„Ranczo”, odc. I: „Spadek”

  • Foto

    Podczas wyświetlania strony wystąpił błąd.

    Call to a member function getCheckboxFieldValue() on array

    Jeżeli problem będzie się powtarzał zapraszamy do odwiedzenia nas w późniejszym terminie.

    Powrót do strony głównej