Kino w Teatrze Starym "Córka trenera"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Córka trenera"
Polska 2018
93 min
reżyseria Łukasz Grzegorzek
scenariusz Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
zdjęcia Weronika Bilska
obsada: Jacek Braciak (Maciej Kornet), Karolina Bruchnicka (Weronika Kornet), Agata Buzek (Kamila), Bartłomiej Kowalski (Igor), Piotr Żurawski (Cysorz), Łukasz Grzegorzek (Gumiś), Marta Ścisłowicz (lekarka), Witold Wieliński (dyrektor), Bartłomiej Świderski (organizator)

 

Kameralna tragikomedia. Z właściwą sobie lekkością i poczuciem humoru Łukasz Grzegorzek, który w debiutanckim „Kamperze” (2016) przyglądał się dylematom trzydziestolatków, tym razem opowiada o dojrzewaniu. W każdym wieku. Bo dojrzewanie tytułowej bohaterki (o Karolinie Bruchnickiej, tegorocznej absolwentce łódzkiej szkoły filmowej na pewno jeszcze usłyszymy) jest tylko tłem – i katalizatorem - dla dojrzewania jej ojca (Jacek Braciak w kolejnej fenomenalnej roli). To on musi się zmierzyć z własnymi lękami, skonfrontować z utratą złudzeń i konsekwencjami wyborów życiowych.
Historia na poły autobiograficzna (Łukasz Grzegorzek był wysoko w klasyfikacji tenisowej), mocno osadzona w realiach środowiskowych, staje się uniwersalną przypowiastką (bo od patosu przypowieści na szczęście jesteśmy bardzo daleko), w której odnaleźć się może każdy, kto był dzieckiem albo rodzicem.
Plus znakomite kadry Weroniki Bilskiej (kolory!), jednej z najzdolniejszych z młodych autorek(-ów) zdjęć filmowych.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Ważniejsze nagrody
MFF Cottbus 2018: nagroda dla najlepszego filmu młodzieżowego
Cinergia, Łódź 2019: Nagroda Publiczności
Prowincjonalia, Września 2019: Jańcio Wodnik za najlepszą rolę męską dla Jacka Braciaka
FilmPolska, Berlin 2019: Nagroda Jury
Off Camera, Konkurs Polskich Filmów Fabularnych Kraków 2019: Nagroda dla najlepszego aktora (Jacek Braciak), Rising Star za debiut aktorski (Karolina Bruchnicka), Wyróżnienie KIPA za najlepszy debiut producencki (Natalia Grzegorzek)
Nyski Festiwal Filmowy, Żytawa 2019: najlepszy aktor (Jacek Braciak)

Kino w Teatrze Starym "Córka trenera"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora