Karolak Piano Trio "MOONtag"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

 

Skład zespołu:

Wojciech Karolak

Paweł Pańta

Arek Skolik

 

Wojciech Karolak znany jest jako polski „Król Hammonda”, ale niech nam to nie przesłania jego kunsztu w grze na fortepianie – artysta wielokrotnie wypowiadał się muzycznie w formule klasycznego jazzowego trio. Tak będzie i tym razem, jako że najnowszą płytę pianisty, „Moontag”, nagrało odmłodzone trio Wojciecha Karolaka, któremu towarzyszą Paweł Pańta (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja). Grę mistrza cechuje mistrzowskie wyczucie swingu, a w repertuarze nowego albumu znalazły się standardy kompozytorów polskich i amerykańskich (Komeda, Kurylewicz, Wasowski, Ellington), jak również utwory lidera. To będzie polski jazz z wielkiego świata.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

 

Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer przedstawia długo oczekiwany nowy album pt. „Moontag”, tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik. „Moontag” wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich tj. Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing , umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

To doskonałe brzmiąca audiofilska muzyczna podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem  Hear Music. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana jazzu.


Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:

[Na zdjęciu trzech muzyków stojących obok siebie, jeden za drugim, a widzianych z lewego boku (w ujęciu nieco poniżej ramion) i z półprofilu. Pierwszy z lewej mężczyzna ma swobodnie opadające, proste, jasnobrązowe włosy do ramion, z przedziałkiem na boku, patrzy na wprost i uśmiecha się szeroko. Ubrany jest w białą koszulę i ciemną marynarkę. Mężczyzna stojący pośrodku kadru ma krótko przystrzyżone siwe włosy, szpakowate wąsy, duże przyciemniane okulary w czarnej oprawce, a jego wzrok również skierowany jest na wprost. Ma na sobie ciemny t – shirt i ciemną marynarkę z ledwo widocznym wzorem. Mężczyzna znajdujący się po prawej stronie kadru jest najwyższy, łysy, ma siwą brodę i wąsy oraz ciemne okulary. Lekko się uśmiecha. Na jego ubranie składa się czarna koszula i czarna marynarka. Tło zdjęcia ciemne.]

Karolak Piano Trio "MOONtag"

  • fot. Jarek Wierzbicki