"Machia" Teatr Stary w Lublinie / spektakl online

 

"Machia" - ulubiony spektakl naszych widzów znów dostępny online! Tym razem także w wersji z napisami, tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz audiodeskrypcją.

W dniach 29 kwietnia - 9 maja zapraszamy na stronę video.teatrstary.eu, na której bezpłatnie udostępniliśmy rejestrację spektaklu.

Wersja z napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak...

Wersja z tłumaczeniem na polski język migowy i napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak...

Wersja z audiodeskrypcją i napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak... Publikowany materiał może być niedostępny dla osób wspieranych przez technologie asystujące. Mogą one potrzebować asysty osoby trzeciej (zwłaszcza przy włączaniu nagrania). Za niedogodności przepraszamy! Informujemy, że trwają prace nad poprawą dostępności serwisu VOD Teatru Starego w Lublinie.


"Machia" Teatr Stary w Lublinie

scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski
scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Justyna Łagowska
muzyka: Piotr Selim
występują: Adam Ferency (aktor Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy), Piotr Głowacki, Marta Ledwoń

Czas trwania spektaklu: 95 minut
Spektakl zarejestrowano w grudniu 2020r.

"Machia" to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu (4 maja 2014r.). Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu.
Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku. 

"Machia" Teatr Stary w Lublinie / spektakl online

  • fot. Dorota Awiorko