PORTER / KARCZEWSKA "On The Wrong Planet"

Bilety: I-80 zł, II-65 zł, III-50 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

PORTER / KARCZEWSKA "On The Wrong Planet" 

Legenda muzyki - John Porter - jest twórcą wszechstronnym i niezwykle utalentowanym, czego dowodzą zarówno sukcesy solowe, jak i wyjątkowe duety m. in. ten niezapomniany z Anitą Lipnicką. Współpraca z młodą songwriterką – Agatą Karczewską, podobnie jak wcześniejsze projekty realizowane m. in. z Korą Jackowską, Wojtkiem Mazolewskim czy Adamem „Nergalem” Darskim, świadczą o tym, że Porter nieustannie poszukuje inspiracji, ciekawych brzmień i nowych doświadczeń. Materiał z albumu „On The Wrong Planet” to spojrzenie w stronę bogatego, muzycznego dziedzictwa Stanów Zjednoczonych – inspirowane legendami rocka, bluesa oraz popkulturową spuścizną Dzikiego Zachodu.

John Porter to polsko-brytyjski poeta, muzyk i rockman. Występował zarówno solowo, jak i z wieloma innymi twórcami. Jego kariera rozpoczęła się od współpracy z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio "Maanam - Elektryczny Prysznic", gdzie grał na gitarze akustycznej. Trzy lata później artysta założył swoją własną formację "Porter Band", z którą nagrał swój debiutancki, legendarny krążek, zatytułowany "Helicopters". Kolejnym znaczącym, chociaż krótkim, rozdziałem w twórczości Johna był project: "China Disco", który zaowocował albumem pod tym samym tytułem. W 1983 roku powrócił do gitary akustycznej i wydał płytę "Magic Moments" - pierwszy album unplugged w Polsce. W 1990 roku John w wielkim stylu powrócił po swojej przerwie artystycznej jako "Porter Band", ale w zupełnie odnowionym składzie. Ważnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For You" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w jego karierze. Rok później ukazała się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status "Platynowej Płyty" i otrzymał Fryderyka w kategorii album. W 2005 roku John Porter został odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Aris”. W 2011 r. John wydał pierwszą solową płytę: "Back in Town". 16 czerwca 2023 roku premierę miał krążek „ON THE WRONG PLANET” PORTER / KARCZEWSKA z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej.

Agata Karczewska to piosenkarka, gitarzystka i songwriterka z Warszawy, której debiutancki album "I'm Not Good at Having Fun" w 2019 roku został nominowany do Fryderyka w kategorii album roku blues. W 2020 roku artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competiton. Inspirują ją twórcy tacy jak Laura Marling czy Elliott Smith. Artystka ma na koncie występy w polskich i zagranicznych klubach, Festiwalu w Jarocinie i Pol'and'Rock Festival oraz u boku takich artystów jak Kasia Kowalska czy Lola Marsh. 

 

#opisujemy

Czarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny w ujęciu od bioder w górę. Mężczyzna jest po lewej, ubrany w czarną koszulę. Ma lekki zarost. Trzyma dłonie założone na klatce piersiowej. Po prawej młoda kobieta. Ma jasne, rozpuszczone włosy i czarny kapelusz. Jest ubrana w białą koszulę i czarną, dżinsową kurtkę. Ręce trzyma w kieszeniach kurtki. Tło jasne.
fot. Oskar Szramka

PORTER / KARCZEWSKA "On The Wrong Planet"

  • fot. Oskar Szramka