Tomasz Chyła Quintet "Music We Like To Dance To"

Bilety: I-80 zł, II-65 zł, III-50 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Tomasz Chyła Quintet jest jednym z najciekawszych jazzbandów młodego pokolenia. Nowy album piątki muzyków z Gdańska zatytułowany "Music We Like To Dance To" to faktycznie zaproszenie do wspólnego tańca, bez zbędnego teoretyzowania i skomplikowanych rozważań. Słuchając utworów można poczuć się jak na dobrej imprezie, gdzie muzyka zelektryzuje całe ciało, a słuchacz sam nie wie, w którym momencie zaczyna tańczyć. Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji rynku muzycznego.

Tomasz Chyła Quintet to młody, ale wielokrotnie nagradzany zespół tworzący polskiego jazzu. Od kilku lat zespół z Gdańska, eksploruje muzykę improwizowaną w nieograniczony sposób, czerpiąc przy tym z wielu różnorodnych gatunków muzycznych. Z tych eksperymentów do tej pory narodziły się między innymi cztery albumy: „Eternal Entropy" (2017), "Circlesongs" (2018), „Tomasz Chyła Quintet live at Polish Radio 3."(2019), "da Vinci" (2020). Najnowsza płyta, "Music We Like To Dance To", została uznana za płytę roku 2023 w ankiecie JAZZ TOP 2023, przeprowadzonej przez renomowany magazyn „Jazz Forum”. To ogromne wyróżnienie i dowód na pozytywną recepcję, z jaką spotyka się muzyka formacji. Dodatkowym wyróżnieniem są drugie miejsca Tomasza Chyły jako muzyka roku, oraz zespołu w kategorii zespół akustyczny. 22 lutego 2024r. Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do najważniejszych polskich nagród muzycznych, Fryderyków. Tomasz Chyła Quintet otrzymał nominacje w kategorii Muzyka Jazzowa - Album Roku, natomiast Tomasz Chyła, otrzymał nominacje w tej samej kategorii jako Artysta Roku.

Tomasz Chyła - skrzypce
Emil Miszk - trąbka
Krzysztof Hadrych - gitara
Konrad Żołnierek - gitara basowa
Sławek Koryzno - perkusja

 

#opisujemy

Zdjęcie pięciu uśmiechniętych mężczyzn w ujęciu od bioder w górę. Mają ciemne stroje, spodnie i koszule. Dwóch z nich ma czapki. Za nimi wysoki płot z metalowych przęseł. Jest nieco odrapany i zardzewiały. Na nim trzy duże plakaty w ciepłych, pastelowych kolorach. W prawym górnym rogu błękitne niebo.

Tomasz Chyła Quintet "Music We Like To Dance To"