Kaja Mianowana "OFFbaroque"

Bilety: I-70 zł, II-55 zł, III-40 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Kaja Mianowana - wokalistka o niezwykle elastycznym sopranie, aktorka, artystka eklektyczna, poruszająca się po rozmaitych gatunkach muzycznych. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: muzyka dawna. Od 17 lat prowadzi aktywne życie artystyczne grając w teatrach muzycznych w całej Polsce. Zagrała główne role w wielu znanych produkcjach musicalowych, m.in.: „Upiór W Operze”, „Les Miserables”, „Notre Dame De Paris”, „Miss Saigon”, „Once”, „Love Story”, „Apocrypha”, „Lamaila”. Koncertuje z różnorodnym instrumentarium śpiewając muzykę dawną, sefardyjską, etno oraz pop. Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej. W 2020 r. jako frontmenka i producentka zespołu Mellusya wydała ich debiutancki album „Z serca”. W 2021 r. ukazał się album „World Of Orient”, na którym zaśpiewała piosenki z kanonu szeroko pojętej kultury żydowskiej. W 2022 r. wraz z Edytą Krzemień wydała teledysk do singla „Wind Blows” oraz wideoklip do solowego singla „Syrena”.
„OFFbaroque” to jej pomysł na zaproszenie muzyki klasycznej do świata nowoczesności, a także potrzeba artystycznego wyrażenia się w połączeniu tych skrajnych gatunków muzycznych.

Szymon Sutor - kompozytor, aranżer, dyrygent. Zdobywca międzynarodowej nagrody Young Talent Award 2023 - konkursu dla młodych twórców muzyki filmowej, a także najważniejszej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku – Jazz” za album „Jazz Septet & String Orchestra”. Laureat IX oraz X Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Finalista konkursu kompozytorskiego festiwalu muzyki filmowej „Young Talent Award 2022” w Krakowie. Podwójny laureat gdańskiej „Nagrody dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2020′′. Zdobywca stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2018 oraz Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Na swoim koncie posiada wiele kompozycji zarówno na aparat kameralny jak i symfoniczny, w tym czteroczęściową mszę „Missa de Beata Maria Virgine” na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów. Współautor kompozycji „The Lost Seasons” inspirowanej dziełem „The Four Seasons” A. Vivaldiego wykonanej premierowo podczas Szczytu Klimatycznego ONZ 2018 w Katowicach. Kierownik muzyczny oraz dyrygent koncertu symfonicznego „Świat Mistrza Beksińskiego”, którego premiera miała miejsce w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2021 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, premierowo wykonano 6-częściową kompozycję „Sine Titulo”, którą Sutor dedykował Beksińskiemu. Zaangażowany w liczne projekty muzyczne, współpracuje z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej oraz rozrywkowej. Zaliczony do grona najlepszych dyplomantów. Kompozytora charakteryzuje swobodne łączenie muzyki poważnej z jazzową, cechujące przedstawicieli trzeciego nurtu. Wszechstronność stylistyczna przekłada się na wielobarwność oraz oryginalność jego muzyki.

Stanisław Łopuszyński - ur. w 1993 w Lille, Francja - klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (umfc), laureat licznych konkursów, działacz społeczny. Wraz ze swoją siostrą Julią tworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, a dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich stylach. Artysta specjalizuje się także w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej. Współtwórca cyklu „Klasycznie niepoważni”, BCA FLASH - Teatr Improv oraz wielu innych. W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze. Od 26 lutego 2022 roku (drugi dzień wojny) działa w Ukrainie realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro po Donbas (Siewierodonieck, Bachmut, Soledar, Siewiersk i wiele innych). Do września 2022 roku pokonał ponad 60 tysięcy kilometrów transportując pomoc medyczną pożywienie, środki higieniczne i ewakuując ludność.

Patryk Dobosz - perkusista urodzony w Radomiu. Laureat wielu konkursów jazzowych: I nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008); I nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym” w Opolu (2008); specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „Jazz Juniors” (2009); I nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011). Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randym Breckerem, Mike’iem Sternem, Johnem Abercrombie, Jane Monheit, Lucasem Pino, Joelem Frahm, Leni Stern, Karen Edwards, Andym Sheppard, Waynem Escoffery’m, Edem Cherry’m, Amirem Elsaffarem, Zbigniewem Namysłowskim, Agą Zaryan, Moniką Borzym, Adamem Pierończykiem, Grzegorzem Nagórskim, Januszem Muniakiem, Maciejem Obarą, Piotrem Wyleżołem, Włodkiem Pawlikiem.

Kaja Mianowana - sopran
Szymon Sutor - piano, syntezatory, aranżacje i produkcja muzyczna
Stanisław Łopuszyński - klawesyn
Patryk Dobosz - perkusja

 

#opisujemy

Zdjęcie portretowe kobiety. Kobieta ma niebieskie oczy, ciemne proste włosy zaczesane do tyłu. Jest ubrana w białą asymetryczną suknię. Jedno ramię ma odsłonięte, a po drugiej stronie krótki, opadający rękaw. W tle błękitna ściana. Za kobietą na ścianie biały czworokąt przypominający światło rzucane przez okno.
fot. materiały promocyjne

Kaja Mianowana "OFFbaroque"

  • fot. materiały promocyjne