Zwiedzanie

AUDIOULOTKI:

Planowanie wizyty w Teatrze Starym w Lublinie

Wystawa 200 lat.

Tekst: Agata Etmanowicz, Lektor: Andrzej Seweryn, Postprodukcja: Teatr Stary w Lublinie.

Dofinansowano w ramach projektu „Kultura bez barier” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 

 O STRONIE: www.200.teatrstary.eu

 

O WYSTAWIE

 

W 1822 roku teatr u zbiegu ulic Dominikańskiej i Jezuickiej w Lublinie dał swoje pierwsze przedstawienie. Drugi, po teatrze krakowskim, najdłużej istniejący budynek teatralny w Polsce ma bogatą historię, niejedno przeżył, wiele widział, sporo zapamiętał. Odkrywamy to bogactwo i udostępniamy je dla Państwa na nowej stałej wystawie. Opowiadamy o konkretnym miejscu i pokazujemy, jak jego historia współtworzy naszą różnorodną kulturę.

Zebraliśmy opowieści o rodzinie właścicieli, aktorach, reżyserach, cyrkowcach, teatralnych premierach, seansach filmowych, pokazach magii, afisze, książki, artykuły, zdjęcia i filmy. Mamy nadzieję, że dla dawnych widzów będzie to inspiracja do podzielenia się z nami wspomnieniami z tego niezwykłego miejsca.

 

I. ZWIEDZANIE GRUPOWE:

Grupowe zwiedzanie sali widowiskowej oraz wystawy stałej we foyer Teatru Starego w zorganizowanych grupach do 20 osób, odbywać się może wyłącznie po wykupieniu usługi przewodnickiej, po uprzedniej rezerwacji pod adresem: zwiedzanie@teatrstary.eu

 

Cena usługi przewodnickiej: 100 zł

Czas trwania oprowadzania: 1h

 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń wystawienniczą grupy powyżej 20 osób podlegają indywidualnej organizacji zwiedzania i ustaleniu ceny.

Zwiedzanie wnętrza teatru wraz z salą widowiskową możliwe jest wyłącznie gdy nie odbywają się prace montażowe, techniczne, próby ani nie trwają wydarzenia artystyczne.

 

Uprzejmie informujemy, że w Teatrze są dodatkowe tyflomateriały do wystawy stałej oraz materiały o rozkładzie pomieszczeń w piśmie Braille'a i Kleina. 
Jeśli zechcecie Państwo skorzystać z dodatkowych materiałów dla osób z niepełnosprawnością wzroku prosimy o kontakt 7 dni przed planowaną wizytą. Dzięki temu będzie nam się łatwiej przygotować.
 
Kontakt: zwiedzanie@teatrstary.eu; telefon: 603-110-698

 

 

 
 
 

 

Fot. Agnieszka Borsewicz

Fot. Maciej Gil