„Wieczorem” Teatr Stary w Lublinie

SPEKTAKL MUZYCZNY

Bilety:
I - normalne: 70 zł / ulgowe: 50 zł
II - normalne: 50 zł / ulgowe: 35 zł
III - normalne: 35 zł / ulgowe: 20 zł
stojące: 20 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

"Wieczorem"
wiersze/teksty: Józef Czechowicz
wybór wierszy, kompozycje, aranżacja, kierownictwo muzyczne: Włodek Pawlik
wykonawcy: Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Łukasz Jemioła, Jan Kondrak, Anna Michałowska, Piotr Selim, Jolka Sip, Natalia Wilk
zespół muzyczny: Włodek Pawlik - fortepian, Adam Zagórski - perkusja, Damian Kostka - kontrabas, gitara basowa
konsultacja reżyserska: Janusz Opryński
konsultacja scenograficzna: Justyna Łagowska

PREMIERA: 2 MARCA 2013 r.

 

Odkąd został laureatem nagrody Grammy (2014), jest rozchwytywany na całym świecie, nieustannie koncertując i komponując. Mimo to, Włodek nie zapomina o swojej wierniej publiczności w Lublinie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Wieczorem” to przedsięwzięcie z gatunku koncert – teatr łączące wiersze Józefa Czechowicza, jazzowe interpretacje Włodka Pawlika oraz muzyczne osobowości Doroty Miśkiewicz, Kuby Badacha i artystów lubelskiej sceny muzycznej.

 

RECENZJE

Długimi brawami zakończyła się w Teatrze Starym sobotnia premiera widowiska „Wieczorem” autorstwa Włodka Pawlika. Poezję Józefa Czechowicza zaśpiewali Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach i wokaliści lubelskiej sceny. Pawlik po raz kolejny potwierdził swój wielki kompozytorski talent, zmieniając koncert w przejmującą opowieść o życiu i Lublinie(…)
Tomasz Kowalewicz, Gazeta Wyborcza w Lublinie, 4.03.2013


 

„Ta piękna, poetycka płyta powstała z inicjatywy Teatru Starego w Lublinie, a jej pierwszym bohaterem jest wybitny poeta Józef Czechowicz. Drugim – kompozytor, który stworzył muzykę do jego wierszy, znakomity pianista jazzowy Włodek Pawlik.”
Daniel Wyszogrodzki, Zwierciadło.pl, 20.01.2014 r.


„Pawlik po raz kolejny potwierdził swój wielki talent do komponowania pięknej muzyki. W połączeniu ze znakomitymi interpretacjami wierszy udało mu się zamienić z pozoru zwykły koncert w przejmującą opowieść o życiu i Lublinie.”
Tomasz Kowalewicz, Gazeta Wyborcza w Lublinie, 24.01.2014 r.

 

Włodek Pawlik - polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog, laureat Nagrody Grammy w roku 2014 za album “Night in Calisia” nagrany wspólnie z Randy Breckerem. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio - zespołu w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, m.in.: Randy Brecker, Billy Hart, Richie Cole; współpracuje z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad 20 albumów („Anhelli”, „Tykocin Jazz Suite”, “Night in Calisia”), szereg dzieł muzyki filmowej („Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, „Rewers” Borysa Lankosza, „Nightwatching” Petera Greenawaya) oraz kompozycji współczesnych. Włodek Pawlik jest laureatem Nagrody Muzycznej „Fryderyk” 2005 za Misterium „Stabat Mater” oraz nagrody TVP Kultura 2006 za album „Anhelli”. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie „Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez legendarny warszawski Jazz Club Akwarium.

Spektakl – koncert „Wieczorem” został zarejestrowany i wydany na płycie CD. Płyta „Wieczorem” ukazała się 9 października 2013 r. nakładem Wydawnictwa Agora.                    

[Na zdjęciu, na pierwszym planie w centrum stoi mężczyzna trzymający przed sobą odwrócone wewnętrzną stroną dłonie z rozłożonymi palcami. Za nim cztery kobiety w czarnych strojach i sześciu mężczyzn w białych koszulach i czarnych garniturach.]  

fot. Dorota Awiorko

„Wieczorem” Teatr Stary w Lublinie

  • fot. Dorota Awiorko