Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Zapraszamy na spotkanie z grupką wygadanych przedszkolaków, panią Miłką i Pajacykiem, którzy będą naszymi przewodnikami po świecie emocji.

Do przedszkola przychodzi nowa nauczycielka, pani Miłka, i zaczyna prowadzić zajęcia o uczuciach. Grupa niezrównanych przedszkolaków uczy się nazywać, akceptować i reagować na najróżniejsze emocje. Dzieci rozmawiają o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu, poczuciu winy i wielu innych, a przedszkolna codzienność dopisuje do tych rozmów coraz to nowe linijki. Raz jest zabawnie, raz wzruszająco, a raz poważnie, ale nigdy nie jest nudno (a nie, zdarzają się nudne chwile, ale i na to Pajacyk ma jakąś radę).

Opowiadania Grzegorza Kasdepke w przystępny, ale nieupraszczający sposób opisują emocje, których doświadczamy od najmłodszych lat. Dzieciom pomagają zrozumieć i oswoić wiele z nich, a rodzicom podpowiadają sposoby rozmawiania o uczuciach i wspierania dzieci w emocjonalnym rozwoju.

Książkę przeczyta Wioletta Tomica.

Grzegorz Kasdepke
"Wielka księga uczuć"
Ilustracje: Piotr Rychel, Marcin Piwiwarski
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski