Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

Wiosnę przywitamy z Królikiem i Misią!

Na kwietniowej „Bajkowej niedzieli” zaprezentujemy dwie książki z serii „Królik i Misia”, która składa się z pełnych ciepła, radości i poczucia humoru historii o przygodach miłej niedźwiedzicy Misi i bardzo zgryźliwego Królika. Książki o tej dwójce przyjaciół są dziełem znanego i nagradzanego duetu: pisarza Juliana Gougha i ilustratora Jima Fielda. Pod zabawną formą ukryli oni uniwersalne prawdy o wartości przyjaźni, skruchy, przebaczenia, otwartości, akceptacji, prawa do bycia sobą.

Książki przeczyta Katarzyna Staniewska.

Misia jest wielką, przyjacielską niedźwiedzicą. Królik natomiast jest mały, kradnie innym zapasy, a w dodatku jest okropnie przemądrzały i nie ma przyjaciół… Jak myślicie, co się stanie, kiedy tych dwoje się spotka?
Z książki „Niesmaczne zwyczaje Królika” dowiecie się, czy znajomość zapoczątkowana nadepnięciem na nos ma szansę rozwinąć się w prawdziwą przyjaźń. I czy ufna i pogodna Misia znajdzie wspólny język z gderliwym Królikiem, który w dodatku ma mnóstwo bardzo dziwnych zwyczajów.

Książka „Utrapienie Królika” opowiada o tym, jak na drzewo przy norce Królika wprowadza się Dzięcioł i zaczyna robić naprawdę dużo hałasu. Ale kiedy Misia i Królik wspinają się na drzewo, by Dzięcioła poznać (Misia) / przegonić (Królik), odkrywają, że świat jest dużo większy, niż im się do tej pory wydawało.
[W notce wykorzystano fragmenty materiałów wydawcy]

Julian Gough
„Niesmaczne zwyczaje Królika” i „Utrapienie Królika”
Ilustracje: Jim Field
Tłumaczenie: Teresa Bielecka
Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017


„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski