Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Zapraszamy na spotkanie z Momo, dziewczyną, która uratowała świat przed szarą rozpaczą. Momo mieszka samotnie w starożytnych ruinach. Obdarzona niezwykłym darem słuchania, jest powiernicą trosk dorosłych i przywódczynią dzieci. Ale jej szczególny świat przyjaźni i zabaw nagle zamiera. Tajemniczy „szarzy panowie” w popielatych garniturach, z szarymi teczkami, palący nieustannie małe cygara, podstępnie pozbawiają ludzi wolnego czasu, niszcząc przy tym radość dzieciństwa. Tylko Momo jest odporna na ich czary i tylko ona, wspierana przez mistrza Horę i żółwicę Kasjopeę, może położyć kres wszechwładzy „szarych panów”.
Michael Ende, autor "Niekończącej się historii", napisał książkę, która wciągnie nie tylko dzieci. Jej uważnymi czytelnikami powinni być zwłaszcza zabiegani rodzice. Może zaczną znajdować czas na to, co najważniejsze…

[Tekst na podstawie noty okładkowej z wydania w kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom” (2008) i noty wydawniczej
wydawnictwa Znak Emotikon (2010)]
Książka rekomendowana dla dzieci w wieku szkolnym.

Michael Ende
"Momo"
Tłum. Ryszard Wojnakowski
Znak, Kraków, 2018


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski