Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

W okresie przedświątecznym zapraszamy do wysłuchania książki „Prezent dla Cebulki”, którą przeczyta Jacek Dragun, aktor Teatru im. H. Ch. Andresena.

Książka opowiada historię Stiga, zwanego Cebulką, który przed świętami, jak wszystkie dzieci, marzy o prezentach pod choinką: chciałby tam znaleźć rower i tatę, którego nigdy nie poznał. Mama mówi, że ani jednego, ani drugiego marzenia raczej nie uda się spełnić (rower jest bardzo drogi, a tata naprawdę nieznany), ale Cebulka łatwo się nie podda i postanowi zawalczyć o udane święta. Dowie się przy tym sporo o sobie i o istocie marzeń – że spełniają się czasem w zaskakujący i nieoczekiwany, sposób, a jednak mogą dać szczęście.

Kategoria wiekowa: 6+

Frida Nilsson
„Prezent dla Cebulki”
Ilustracje: Maria Nilsson Thore
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo Zakamarki
Poznań 2014


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski