Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

W listopadzie książkę „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia” Agaty Romaniuk przeczyta Małgorzata Adamczyk z Teatru im. H.Ch. Andersena.

Kocia Szajka to grupka barwnych kocich bohaterów, indywidualistów jak na koty przystało, którzy podejmują się rozwiązywania najbardziej zagadkowych zagadek. Tym razem trzeba wyjaśnić kto i dlaczego zniszczył rzeźbę różowego jelenia, symbol i atrakcję turystyczną Cieszyna. A było to tak: Pewnego słonecznego kwietniowego popołudnia nieznany sprawca utrąca kamieniem ucho różowego jelenia. Rzeźba od lat zdobi wzgórze zamkowe w Cieszynie. Anatol Szalbot, właściciel miejscowej kawiarni jest załamany. Stojący niedaleko jeleń́ przyciągał tłumy. Komu zawadzał? Czy rozwiązanie zagadki ma związek ze szlakiem różowych magnolii? Sprawa jest poważna. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Za śledztwo zabierają się Lola i Poziomka, dwie przebojowe kotki.
(Notka na podstawie materiałów wydawnictwa)

Agata Romaniuk
„Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”
Ilustracje: Malwina Hajduk
Wydawnictwo Agora
Warszawa 2021


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski