„Machia" / Teatr Stary w Lublinie

Bilety: normalne I-70 zł, II-55 zł, III-40 zł, IV-30 zł.

ulgowe I-50 zł, II-40 zł, III-25 zł, IV-20 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski
Scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Justyna Łagowska
Muzyka: Piotr Selim
Występują: Adam Ferency (aktor Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy), Piotr Głowacki, Marta Ledwoń (aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie)

PREMIERA: 4 maja 2014 r.

Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu. Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu. Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem.

 

RECENZJE

Im więcej godzin mija od premierowego pokazu sztuki Juliusza Machulskiego poświęconej postaci Niccolò Machiavellego, tym bardziej przedstawienie mi smakuje, ten smak się zmienia, nawet zwielokrotnia. I może to jest największa siła spektaklu przygotowana przez reżysera, który jest największym w Polsce specem od kasowych przebojów kina. Nie ma co kryć, to także będzie przebój, tyle, że teatralny.
Waldemar Sulisz, Dziennik Wschodni


„Machia" to porządny spektakl polityczno-filozoficzny bez zadęcia moralizatorskiego.
dziennikteatralny.pl

 

#opisujemy

W bliskim planie wykrzywione twarze dwóch mężczyzn, jeden z nich wysuwa przed siebie starodawne szkło powiększające. Mężczyźni noszą niewspółczesne stroje, jeden z nich ma oczy wzniesione do nieba, drugi wyszczerzone zęby. Ponad nimi zawieszony jest reflektor, jego światło odbija się w szkle powiększającym na pierwszym planie.

 

Galeria zdjęć

fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie

„Machia" / Teatr Stary w Lublinie

  • fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie