Staromiejskie zaprasza "La strada"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"La strada"
(La strada)
reż. Federico Fellini
Włochy 1954
czas trwania: 109 minut

W 2020 roku świat świętuje 100. rocznicę urodzin Federika Felliniego, jednego z arcymistrzów sztuki filmowej. Nie mogło więc zabraknąć któregoś z jego filmów w repertuarze cyklu „Staromiejskie przedstawia”. FeFe uważał „La stradę” za film przełomowy w swojej karierze, będący przejściem od estetyki neorealizmu do poetyckich wizji, które wypełniły jego późniejszą twórczość. Po ponad sześciu dekadach od premiery to dzieło nadal urzeka poruszającą historią Gelsominy i Zampano. Biedni cyrkowcy wędrują nie tylko przez włoskie bezdroża, ale i trudy życia, szukając miłości, która pojawia się zbyt późno.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Staromiejskie zaprasza "La strada"

  • fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.
  • Kup bilet