Młoda muzyka. Koncert dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat

Bilety ulgowe: 20 zł (dla dzieci i opiekunów)

Młoda muzyka to nowy cykl koncertów dedykowany dzieciom w wieku 8-12 lat.

Listopadowe spotkanie z młodą publicznością wypełni muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Aura jesiennego czasu, bliskość narodowych rocznic oraz konkursu chopinowskiego są doskonałą okazją, aby wsłuchać się w mowę dźwięków dwóch najwybitniejszych kompozytorów polskich. Podczas koncertu posłuchamy dobrze znanych już utworów F. Chopina, które postaramy się wraz z młodymi słuchaczami przeanalizować i odkryć na nowo, jak również posłuchamy mało znanych utworów I.J. Paderewskiego, które, mam nadzieję, pobudzą uczestników i zainspirują do twórczych działań. Moim gościem będzie pianista - Tomasz Krawczyk.
Ewa Kuszewska


Muzyka kompozytorów XX i XXI wieku, będąca kompilacją tradycyjnego sposobu komponowania z nietypowym i zaskakującym wykorzystaniem brzmienia i możliwości instrumentów, na pewno zaciekawi młodego, wymagającego odbiorcę.

Naturalną dociekliwość odbiorcy zaspokoi poszukiwanie przez artystów ciekawych brzmień oraz zastosowanie nietypowych sposobów wydobycia dźwięku i muzycznych eksperymentów brzmieniowych i akustycznych.

 

[Na zdjęciu znajdują się skrzypce oraz dłonie muzyka. Jedna dłoń podtrzymuje gryf kciukiem od dołu, palec serdeczny przyciska strunę od góry, pozostałe palce są uniesione, lekko ugięte. Druga dłoń trzyma smyczek przyciśnięty do strun nad pudłem rezonansowym. Tło granatowe.]

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Młoda muzyka. Koncert dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski