Mała muzyka. Koncert dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat

Bilety ulgowe: 20 zł (dla dzieci i opiekunów)

Podczas grudniowego koncertu z cyklu „Mała muzyka” zagrają skrzypce z fortepianem. Zamkniemy rok, wykonując fragmenty 4 koncertów skrzypcowych A. Vivaldiego zebranych w cyklu „Cztery pory roku”. Ilustracyjne figury barokowe przywołają odgłosy wiosny, pozwolą poczuć letnie upały, doświadczyć jesiennej słoty i w końcu radować się z zimowych zabaw, śniegu i mrozu oraz poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Moimi gośćmi będą: Natalia Kozub - skrzypce, Błażej Lipiński - fortepian.

Ewa Kuszewska

Koncert dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Uwaga! Ze względu na nowy reżim sanitarny, dotychczasowa formuła wydarzenia uległa zmianie – Muzycy-animatorzy występują na scenie, natomiast publiczność zajmuje miejsca wyłącznie na widowni przy zachowaniu obowiązkowego dystansu. Przebieg koncertu i sposób włączenia dzieci w muzyczne zabawy będzie przystosowany do danej grupy wiekowej.

Mała muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna i wokalna. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Zajęcia z cyklu Mała muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu a także odczuwania emocji muzycznych.

[Lewą połowę zdjęcia zajmuje kontrabas, w lewym górnym rogu dłoń grającego na nim muzyka, trzymająca smyczek. Po prawej stronie zdjęcia stoi dziewczynka o jasnobrązowych włosach z grzywką. Ubrana jest w fioletową sukienkę. Patrzy w obiektyw, uśmiecha się trzymając prawą dłonią struny kontrabasu. Tło stanowi czarna kotara.]

 

 

fot. Dorota Awiorko

Mała muzyka. Koncert dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat

  • fot. Dorota Awiorko