Bitwa o kulturę. Wiedźmin – historia fenomenu / SPOTKANIE ONLINE

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie oraz na Facebooku Teatru Starego.

Zapis rozmowy jest dostępny na stronie: VIDEO

Prowadzący: Łukasz Drewniak
Goście: Adam Flamma, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Jerzy Rzymowski

Sapkowski i Bagiński, CD Projekt i Netflix, serial TVP, spektakl „Wiedźmin – Turbolechita” Ziemowita Szczerka, musical Wojciecha Kościelniaka i produkcje fanowskie („Pół wieku poezji później”). Próba całościowego spojrzenia na fenomen sagi o Wiedźminie, analiza bohatera i świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. W jakiej fazie jest dziś jego triumfalny pochód przez różne media – gry, filmy, komiksy.

Adam Flamma – wykładowca akademicki, groznawca i współtwórca Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP, wieloletni koordynator projektów popularyzujących wiedzę o grach wideo. Od dawna występujący na konwentach i publicznych wykładach, gdzie zapoznaje publikę z różnymi aspektami elektronicznej rozrywki. Autor książki „Wiedźmin. Historia fenomenu”. Szkoli przyszłych twórców gier na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą fantastyką ani serialem. Zatwardziały fan fińskiej piłki nożnej.  
 
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk - absolwentka historii i socjologii, od 2009 roku pisze bloga Zwierz Popkulturalny poświęcony filmom i popkulturze. Autorka książek "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej" i "Zwiedzenia popkulturalne". Prowadzi podcasty poświęcone kulturze - Czytu Czytu (poświęcone książkom) i Wtem piosenka (poświęcony musicalom) a także ZVZ skoncentrowany na sprawach społecznych. Na codzień pracuje w tygodniku "Polityka"  
 
Jerzy Rzymowski (JeRzy) - Redaktor naczelny najstarszego polskiego magazynu fantastycznego "Nowa Fantastyka". W branży fantastycznej od ponad dwudziestu lat. Członek Klubu Tfurców i Asocjacji Polskich Pisarzy Fantastycznych, członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Był redaktorem magazynu grozy „Kruk”, miesięcznika poświęconego grom fabularnym "Magia i Miecz” oraz polskiej edycji „Zewu Cthulhu”. Współprowadzi też audycję „Powrót na Dzikie Pola” na antenie internetowej Radiospacji.



Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Dorota Awiorko

Bitwa o kulturę. Wiedźmin – historia fenomenu / SPOTKANIE ONLINE

  • fot. Dorota Awiorko