Lubelska Premiera Muzyczna: Łukasz Jemioła solo

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł

Na recital w Teatrze Starym w Lublinie złożą się piosenki z najnowszej płyty, niektóre wykonane zostaną po raz pierwszy przed publicznością oraz piosenki autorskie z ostatnich lat. „Gdy dziewczyna idzie spać”, „Jeżeli kiedyś”, „Rozłączeni” - to tylko niektóre kompozycje - niewykonywane już od dłuższego czasu, które zabrzmią na tym jedynym w swoim rodzaju koncercie. Po wielu latach grania cudzych utworów przyszedł czas, abym wyszedł do publiczności wyłącznie z własnym repertuarem. Takiego koncertu nie zagrałem nigdy. Na repertuar będą się składać utwory bardzo zróżnicowane - od spokojnych ballad podejmujących tematykę przemijania i sensu życia, aż po piosenki kabaretowe. Nie zabraknie więc dawki humoru i spontanicznej interakcji z publicznością. Tylko gitara i głos - kameralnie, blisko, najprościej jak się da.
Łukasz Jemioła

Łukasz Jemioła - wokalista, songster, specjalizuje się w tworzeniu piosenek, jak również w wykonywaniu coverów z nurtu: retro, jazz, rock, czy americana (blues, folk). Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking i slide. Artysta ma na swoim koncie płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła” ( 2015), płytę z autorskimi interpretacjami polskiej muzyki retro „Retro na żywo” ( 2017) oraz jako wokalista w wielu projektach, m.in.: płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”. Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz- rockowe kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.
Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie też otrzymał Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.


[Czarno – białe zdjęcie muzyka. Mężczyzna przedstawiony jest frontalnie w pozycji siedzącej. Muzyk przekręca głowę lekko w bok, wzrok również kieruje w bok, usta ma rozchylone, w rękach trzyma gitarę. Ma krótkie włosy i zarost. Opiera instrument na prawym udzie, podtrzymując go dodatkowo prawym przedramieniem. Jego prawa dłoń ze zgiętymi palcami zbliża się jednocześnie do strun gitary. Z kolei palce lewej ręki zaciskają się na strunach w tej części instrumentu, która znajduje się tuż za jego główką. Muzyk ubrany jest w białą koszulę, ciemny krawat i czarny garnitur. Tło zdjęcia ciemne.]

fot. Piotr Jaruga

Lubelska Premiera Muzyczna: Łukasz Jemioła solo

  • fot. Piotr Jaruga