Filmowa niedziela "Operacja Mumia"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Operacja Mumia"
(Operasjon Mumie)
kategoria wiekowa: 6 +
Norwegia 2019
czas trwania: 74 min
reżyseria: Grethe Bøe-Waal

Tiril i Olivera czeka kolejne wyzwanie: czas zmierzyć się ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać zagadkę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

Kiedy młodzi detektywi – Tiril i Oliver – dowiadują się o dziwnych wydarzeniach w lokalnym muzeum, bez wahania postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Podczas przygotowań do otwarcia ważnej wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi, dochodzi do wypadków, za które podobno odpowiada… klątwa prastarej mumii Tutenchamona. Ale czy to jedyne wyjaśnienie? Czujni detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Czas na prawdziwe śledztwo, zbieranie dowodów i łączenie tropów! Tiril, Oliver (i ich wierny towarzysz, pies Ocho) muszą być uważni, żeby niczego nie przegapić i zdążyć z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem.

Czy wiesz, że…
… film powstał na podstawie książki Jorna Liera Horsta? Przygodom Tiril i Olivera poświęcony jest cały cykl pt. „Biuro Detektywistyczne nr 2”.


[Dziewczynka i chłopiec wpatrzeni w skupieniu w żelazko, do którego jest przyklejona kartka z pożółkłego papieru z postrzępionymi brzegami. Dziewczynka ma jasne, związane włosy z grzywką, jest ubrana w błękitny sweterek i dżinsowe ogrodniczki. Prawą rękę wyciąga w stronę kartki. Chłopiec ma krótkie, jasne włosy i okulary w czarnych oprawkach. Jest ubrany w koszulkę w biało-zielone poprzeczne pasy i szarą, rozpiętą bluzę z kapturem. W tle pomieszczenie z dużą ilości drobnych przedmiotów.]

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Filmowa niedziela "Operacja Mumia"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora