Siesta w drodze: Miroca Paris

Bilety: VIP – 120zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł

Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z przyczyn niezależnych od organizatora koncert Siesta w drodze: Miroca Paris został przełożony z 15 maja na 26 czerwca 2021 r.
Zakupione bilety zachowują ważność. Osoby, które chcą dokonać zwrotu, uprzejmie prosimy o kontakt z kasą i dokonanie zwrotu do 15.05.2021r.
Gdziekolwiek ucho przyłożysz – jeśli to muzyka kabowerdyjska – usłyszysz, czy raczej „poczujesz” Mirokę. To jego instrumenty perkusyjne odpowiadają za ten zmysłowy, świetlisty, błogo kołyszący puls. Kto miał szczęście być kiedykolwiek na koncercie wielkiej Cesarii – pamięta szczupłego wirtuoza o rozwichrzonej fryzurze, który był sercem całego zespołu. Gdy zabrakło Mistrzyni – objechał cały świat wielokrotnie, w tym także siestowe festiwale i koncerty z Sarą Tavares, z Nancy Vieirą czy słynnym wujem Tito Parisem. Zagrał na setkach płyt, nim zdecydował się wydać własną, D’Alma. Nie porzucając perkusji sięgnął też, jak w dzieciństwie na wyspach, po gitarę – swój pierwszy instrument. Zaczął pisać i śpiewać piosenki. I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji: usłyszała go Madonna. Zachwycona energią Miroki zaprosiła go do swoich nagrań a potem na trasę koncertową po wszystkich kontynentach. Nie tylko wsparł zespół megagwiazdy, ale też z własnym projektem przez osiem miesięcy otwierał jej koncerty.
Obok Miroki pojawi się Jessica Pina, która wybiera na swej trąbce same właściwe dźwięki, bez których rzeczywistość byłaby niekompletna.
Marcin Kydryński

Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta. Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, który także współtworzy Siesta Festival w Gdańsku. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”

Artyści występujący w Sieście w Drodze są szeroko promowani w cotygodniowej autorskiej audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego w Radiu Nowy Świat, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter.


[Uśmiechnięty mężczyzna z krótkimi, ciemnymi, kręconymi włosami, oraz wąsami i brodą okalającą usta. Ubrany w jasnoniebieską koszulkę, ciemnoszarą marynarkę i ciemne spodnie. Jest oparty plecami o olbrzymią drewnianą bramę wypełniającą całe tło. Brama jest pomalowana lekko odpryskującą farbą w odcieniu butelkowej zieleni.]

fot. Alfredo Matos

Siesta w drodze: Miroca Paris

  • fot. Alfredo Matos