Lubelska Premiera Muzyczna: Marek Andrzejewski „Wariactwo”

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł

 

Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z przyczyn niezależnych od organizatora koncert Marka Andrzejewskiego został przełożony z 19 maja na 19 czerwca 2021 r.
Zakupione bilety zachowują ważność. Osoby, które chcą dokonać zwrotu, uprzejmie prosimy o kontakt z kasą i dokonanie zwrotu do 31.05.2021 r.


Marek Andrzejewski - gitara, śpiew
Michał Andrzejewski - instrumenty klawiszowe, gitara
Michał Lewartowicz - gitara elektryczna
Marek Matwiejczyk – bas
Grzegorz Poliszak – perkusja

Warto przekonać się, czym będzie „Wariactwo” w wykonaniu lubelskiego autora, nazwanego najbardziej uśmiechniętym bardem o poetyckim głosie. „Wariactwo” to tytuł najnowszej płyty zaaranżowanej rodzinnie przez Marka Andrzejewskiego i jego syna Michała. W koncercie promującym płytę po raz pierwszy usłyszymy premierowe, autorskie piosenki. Obok nowych znajdą się też „klasyczne” utwory, jak „Trolejbusowy batyskaf” i „Jak listy”. Dodatkowym smaczkiem będą kompozycje Michała Andrzejewskiego. Marek znany jest z dbałości o doskonałe brzmienie i pozytywną energię koncertów. Jak zawsze towarzyszyć mu będą znakomici jazzowi muzycy.

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z teatrem „Grupa Chwilowa”. Jako autor i wykonawca piosenek zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale też frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady.
Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.

Michał Andrzejewski - pianista, aranżer, muzyk sesyjny. Uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu. Współpracuje z wieloma młodzieżowymi zespołami m.in. „Spoons” i „Backstage”.

Marek Matwiejczyk - basista, aranżer. Współpracuje z Lubelską Federacją Bardów, Jarosławem Wasikiem, Orkiestrą Dni Naszych, Jagodą Nają oraz Orkiestrą Teatru ES. W 1990 rozpoczął współpracę z jazzowym saksofonistą Januszem Smykiem, z jazzowym pianistą Sławomirem Kulpowiczem w zespole Sławomir Kulpowicz quintet. Od 1993 roku współpracuje z jazzowym trębaczem Andrzejem Przybielskim, oraz perkusistą Michałem Zduniakiem w zespole Asocjacja Andrzeja Przybielskiego. Współpracuje również z gitarzystą jazzowym Andrzejem Chochołem, co owocuje wieloma wspólnymi koncertami i nagraniami. Od 2006 gra z liderem polskiej sceny muzyki elektronicznej Kayanisem. W 2002 współtworzy zespół Funk Collective w którym gościnnie występowali: Andrzej Chochoł, Jorgos Skolias, Bill Evans (podczas sesji nagraniowej).

Michał Lewartowicz - gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej. Instruktor gry na gitarze oraz instruktor prowadzenia zespołów muzycznych w placówkach na terenie Lublina.
Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych, między innymi: Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne”. Lider zespołu Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt z którym w kwietniu 2021 został wydany album długogrający. Gitarzysta duetu Cuatro Manos oraz projektu Mariusz Bogdanowicz - piosenki. Gitarzysta sesyjny współpracujący z wieloma artystami lubelskiej sceny muzycznej i nie tylko.

Grzegorz Poliszak - perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wraz z zespołem Grzegorz Kapołka Trio laureat Fryderyka 2009 w kategorii "Najlepszy album roku - Blues" za płytę "Blue Blues III". Ma na koncie wiele nagrań, m.in. z Andrzejem Chochołem & Funk Collective „Here we go”, gdzie gościnnie zagrał nowojorski gigant jazzu, saksofonista Bill Evans oraz Grzegorzem Kapołką "Blue Blues II" (z udziałem min. Tomasza Stańki) - album został nagrodzony tytułem "Najlepszej gitarowej płyty bluesowej 2001 roku". Na stałe współpracuje z zespołem Trebunie Tutki, Olgą Bończyk, Ewą Urygą, Grzegorzem Kapołką, Janem Trebunią Tutką, Jackiem Kotlarskim oraz formacją The Tribe.

[Jasnowłosy mężczyzna z gitarą klasyczną w kolorze jasnego drewna, zawieszoną na pasku na wysokości tułowia. Lewą rękę trzyma na gryfie gitary, prawą ma uniesioną nad strunami nad otworem w pudle akustycznym. Głowę zwraca w stronę gryfu oraz stojącego na statywie mikrofonu, do którego zbliża usta. Jest ubrany w czarną koszulkę i ciemną rozpiętą bluzę. Na mężczyznę pada zielonkawe światło. Tło jest czarne.]

fot. Krzysztof Cybula

Lubelska Premiera Muzyczna: Marek Andrzejewski „Wariactwo”

  • fot. Krzysztof Cybula