KRÓL / nowa płyta "Dziękuję"

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 20 zł

Błażej Król – głos, gitara
Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe
Thomas Fietz – perkusja
Jan Migdal – gitara basowa
Monia Muc – saksofon

Nazywa się Król, Błażej Król. Jest piosenkarzem wykonującym autorski repertuar i laureatem najbardziej prestiżowych nagród, w tym Fryderyka, „Mateusza” Trójki i Paszportu Polityki. Na koncercie w Teatrze Starym przedstawi premierowy materiał z płyty „Dziękuję”, która ukazała się 9 kwietnia. Ale nie zabraknie popularnych utworów z wcześniejszych lat, w tym piosenki „Te smaki i zapachy”, która przez sześć tygodni królowała na Liście Przebojów Trójki jesienią 2019 roku. Król wystąpi w kwintecie.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Dziękuję" czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016), „Przewijanie na podglądzie”(2018) a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania” (2019).

[Zbliżenie na twarz niebieskookiego mężczyzny z krótkimi włosami i małym, ciemnym wąsikiem. Mężczyzna w ujęciu z półprofilu, oczy wznosi lekko ku górze. Tło jasnoszare, gradientowe - jaśniejsze u dołu.]

fot. Łukasz Saturczak

KRÓL / nowa płyta "Dziękuję"

  • fot. Łukasz Saturczak