PROJEKCJA ODWOŁANA / Kino w Teatrze Starym "Niepamięć"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

Szanowni Państwo,
z przyczyn niezależnych od organizatora projekcja filmu "Niepamięć" została przełożona z 18 października na 6 grudnia 2021 r.
Przepraszamy za niedogodności.


"Niepamięć"

(Mila / Apples)
Grecja, Polska, Słowenia 2020
kolor, 90 min
reżyseria: Christos Nikou
scenariusz: Christos Nikou, Stawros Raptis
zdjęcia: Bartosz Świniarski
obsada: Aris Servetalis, Sofia Georgovasilis, Anna Kalaitzidou, Argiris Bakirtzis

W kraju panuje tajemnicza pandemia: nieoczekiwanie, z chwili na chwilę, ludzie tracą pamięć. Bohater, którego również dotknęła amnezja, dołącza do programu terapeutycznego, staranie wykonując zalecenia lekarzy. Kolekcjonuje doświadczenia, które mają zastąpić utracone wspomnienia. Czy jednak terapia się powiedzie? Scenariusz filmu powstał, zanim ktokolwiek spodziewał się wybuchu pandemii. Ta przydała filmowi dodatkowych znaczeń, ale i bez nich ta z pozoru futurystyczna opowieść ma wymiar uniwersalny.
To poruszająca historia utraty i poszukiwania ucieczki przed cierpieniem wpisanym w ludzką kondycję. Nośności przydają jej ascetyczne, mądre zdjęcia Bartosza Świniarskiego, dla którego „Niepamięć” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagroda:
MFF Chicago 2020: Srebrny Hugo za scenariusz

[Zdjęcie w wysokim pomieszczeniu w półmroku, ze słabym, ciepłym światłem świetlówki. Znajdują się tam osoby w bardzo różnych strojach, jak na balu przebierańców. W centrum znajduje się jedyna dobrze oświetlona postać. Jest w stroju kosmonauty, w białym kombinezonie z okrągłym, szklanym hełmem na głowie. Na prawo od niej znajduje się mężczyzna w czarnym stroju z zarysowanym na nim białym szkieletem. Te dwie postacie są zwrócone do siebie nawzajem i unoszą dłonie w geście przywitania. Po lewej stoją dwie postacie w maskach, Jedna w jasnym stroju ze srebrną torebką, druga w ciemnym stroju z meksykańskim kapeluszem z ogromnym rondem. Po prawej też dwie osoby, jedna w stroju czirliderki z dużym czerwonym pomponem w ręce, druga jest w żółtym kombinezonie. W tle ściana z wyraźnie wyeksponowanymi instalacjami, rurami i kablami.]

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Niepamięć"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora
  • Kup bilet