Bitwa o literaturę. Proszę o spokój

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

Gość: Piotr Stankiewicz
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska

Szczęśliwe życie jest możliwe bez względu na okoliczności, uważali stoiccy filozofowie. Wystarczy opanować emocje i ćwiczyć się w samodyscyplinie. Ich myśl inspirowała i władców, i niewolników. A skąd dziś popularność tego starożytnego systemu myślowego? Czy da się być stoikiem we współczesnym świecie? Co dziś powiedzieliby o nim Zenon z Kition i Marek Aureliusz?
Grażyna Lutosławska

Piotr Stankiewicz (ur. 1983) – pisarz i filozof, twórca i nauczyciel reformowanego stoicyzmu. Więcej na: piotrstankiewicz.pl.

[Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz delikatnie uśmiechniętej kobiety z ciemnymi, wycieniowanymi włosami sięgającymi za ucho. Ma ona łagodne spojrzenie i błysk w oczach. Tło jasne.] 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Bolesław Lutosławski

Bitwa o literaturę. Proszę o spokój

  • fot. Bolesław Lutosławski