THE MET: LIVE IN HD Richard Strauss "Ariadna na Naksos"

Bilety: normalne: 60 PLN, ulgowe: 50 PLN
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 10 transmisji. Cena karnetu wynosi - normalny: 500 PLN (10 x 50 PLN), ulgowy: 400 PLN (10 x 40 PLN). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. 

"Ariadna na Naksos"
Richard Strauss
[PIERWSZY RAZ W HD]
przybliżony czas trwania: 3 h 04, z przerwą.
obsada: Lise Davidsen (Ariadna na Naksos), Isabel Leonard (Kompozytor), Brenda Rae (Zerbinetta), Brandon Jovanovich (Bachus), Sean Michael Plumb (Arlekin), Johannes Martin Kränzle (Nauczyciel muzyki), Thomas Allen (Lokaj)
Marek Janowski (dyrygent), Elijah Moshinsky (reżyseria), Michael Yeargan (scenografia i kostiumy), Gil Wechsler (światło), Marty Sohl (zdjęcie w tle)

Sopranistka Lise Davidsen po raz pierwszy na wielkim ekranie w swojej popisowej roli Ariadny. W tej inscenizacji arcydzieła Straussa wystąpią również: mezzosopranistka Isabel Leonard jako kompozytorka opery w operze, wokół której toczy się akcja, sopranistka Brenda Rae w porywającej roli Zerbinetty i tenor Brandon Jovanovich jako kochanek Ariadny, rzymski bóg Bachus. Dyryguje Marek Janowski.

[Duża scena. W tle wysokie ściany z wizualizacją nieba nocą, z delikatnymi zarysami gwiazdozbiorów. Pośrodku wąski wysoki prześwit, za którym znajduje się wizualizacja w kolorach wschodzącego lub zachodzącego słońca. W prześwicie stoją trzy postacie w kolorowych strojach. Po lewej stronie na wysokich szczudłach stoją trzy kobiety w sukniach sięgających do ziemi, dwie w czerwonych i jedna w błękitnej. Po prawej zarys wysokiej czarnej skały z pomarańczowymi krawędziami, u stóp skały leży kobieta w długiej, granatowej sukni.]

fot. Marty Sohl

THE MET: LIVE IN HD Richard Strauss "Ariadna na Naksos"

  • fot. Marty Sohl