Staromiejskie zaprasza "Doktór Murek"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Doktór Murek"
reż. Juliusz Gardan
Polska 1939
90 minut

Szanowany doktor praw i prowincjonalny miejski urzędnik Franciszek Murek w wyniku intryg traci pracę. W poszukiwaniu zarobku jedzie do Warszawy, gdzie trafia w kręgi przestępczego półświatka. Jego sytuacji nie ułatwiają także miłosne perypetie. To klasyczna ekranizacja dwóch powieści („Doktor Murek zredukowany” i „Drugie życie doktora Murka”, obydwie z 1936 roku) jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy międzywojnia, Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W roli tytułowej wystąpił popularny amant Franciszek Brodniewicz, a partnerują mu najgorętsze nazwiska przedwojennego kina, m.in.: Ina Benita, Jadwiga Andrzejewska, Nora Ney, Aleksander Zelwerowicz, Mieczysława Ćwiklińska i Kazimierz Junosza-Stępowski.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

 

[Na czarno-białym zdjęciu róg budynku, na którym zamontowano szyld Kina Staromiejskiego. Szyld składa się z pięciu poziomów, wyznaczonych przez wystające, poziome, cienkie, podłużne elementy, na których zamontowano metalowe segmenty, w których zostały wycięte litery. Na pierwszych czterech od góry, kolejno pojedyncze litery tworzące napis „kino”. Na ostatnim ułożony w półkole napis: "staromiejskie". W tle niebo i fragment sąsiedniej kamienicy.]

FOT. JAN TREMBECKI / REKLAMA KINA STAROMIEJSKIEGO WYKONANA W METALU WEDŁUG PROJEKTU ARTYSTY PLASTYKA P. PODCIECHOWSKIEGO. FOTOGRAFIA WYKONANA 21 PAŹDZIERNIKA 1969 R.

Staromiejskie zaprasza "Doktór Murek"

  • FOT. JAN TREMBECKI / REKLAMA KINA STAROMIEJSKIEGO WYKONANA W METALU WEDŁUG PROJEKTU ARTYSTY PLASTYKA P. PODCIECHOWSKIEGO. FOTOGRAFIA WYKONANA 21 PAŹDZIERNIKA 1969 R.